Downsize z glowa

Tematyka spadochronowa, wszystko co nie pasuje do kategorii poniżej. Nie dodawać informacji o charakterze komercyjnym. Do tego służą inne działy forum

Moderator: łosiu

Awatar użytkownika
Bartek_K
Nielot
Reputacja: 7
Cyfra: 123
Licencja: SK

Re: Downsize z glowa

Post autor: Bartek_K » sob 05 sie 2017, 22:18

Co do samych kamer to dodam jeszcze taka moja obserwacje. Ciezko jest robic jakies postepy, poprawiac bledy w ogole rozwijac sie jezeli nasz skok nie jest nagrywany. Mnie oszukasz, Iwana oszukasz, kamery nie oszukasz :) Dlatego ja osobiscie patrze na to jako dodatkowe narzedzie ktore pomaga mi sie rozwijac. Dzieki temu po skoku osoba/instruktor moze mi pokazac gdzie i jakie bledy robilem podczas skoku. Sam tez moge to na spokojnie przeanalizowac. Demonizowanie kamer tylko dlatego zeby pokazac ze jest sie na nie bo to moze bedzie modne bez analizy po co i na co i kto i jak uzywa jest olbrzymim krokiem wstecz. Ale to moje zdanie.

Awatar użytkownika
Martinez
Świeżonka
Reputacja: 28
Cyfra: 0
Licencja: 007

Post autor: Martinez » ndz 06 sie 2017, 21:19

Bartek odpowiedz laski dlaczego uzywa 150 byla taka ze jej WL na to pozwala, nic wiecej.
Ty jestes na SK wiec daleko Ci do mnie aby mnie gdzies spotkac na strefie, no chyba ze w ES :*
Plan the jump, jump the plan!

Dyskoteki, dziewczyny i ogolnie takie takie ale w miare to skydiving mnie kreci!

Moj niewielki fanpage, zapraszam :)

Awatar użytkownika
Bartek_K
Nielot
Reputacja: 7
Cyfra: 123
Licencja: SK

Post autor: Bartek_K » pn 07 sie 2017, 14:24

A jakie dodatkowe warunki trzeba spelnic zeby zmienic czasze? Zmiescic sie w tabelce wykazow? Jezeli uczy sie latac pod 'nadzorem' instruktorow, jezeli dobrze jej to wychodzi to dlaczego nie? 150 to na prawde nie jest jakis demon szybkosci.

Awatar użytkownika
Marwen
Reputacja: 1
Cyfra: 207
Licencja: B

Post autor: Marwen » wt 08 sie 2017, 21:23

Pozwolę się wtrącić do dyskusji, najważniejszy jest rozsądek skoczka poparty rozmową z instruktorami ze swojej strefy którzy widzą czy nadajesz się na wybrany przez ciebie rozmiar czaszy czy też montaż kamery. Sam szybciej założyłem kamerę w okolicach 150 skoku, ale po długim zastanowieniu i zakupie odpowiedniego uchwytu żeby zminimalizować możliwość zaplątania linek. Kamera pomaga mi naprawdę przeanalizować różne etapy skoku. Czaszę też zakupiłem mniejszą niż zakładały tabelki przy 70 skokach i wadze 80 kg zakupiłem safaire 2 169 zrobiłem na niej 130 skoków i myślę że jeszcze co najmniej jeden sezon na niej poskacze. A tak z ciekawostek to miałem od skoczków rady od zamiany czaszy na większą do zakładania pasa dociążającego 6-8 kg :-)

Awatar użytkownika
Muppet
Cool gość
Reputacja: 250
Cyfra: 1200
Licencja: D

Post autor: Muppet » wt 08 sie 2017, 21:38

Wtrącę swoje 3 grosze - jak już pisali poprzednicy, życzyć komuś czegoś złego.. ok, jeśli zrobił Ci krzywdę to rozumiem - emocje... ale tak bezinteresownie??? Wstydź się Martinez! Ponadto, nie wiem ile to dziewczę waży i jaki na tej 150-tce ma WL, niemniej, jeśli chodzi o ścisłość, skoro to Safire, to Icarus, skoro Icarus to 149 :-) - to jest w miarę spokojna czasza, fajnie latająca i sporo wybaczająca w przeciwieństwie do Icarusa CrossFire, który wymaga większych umiejętności pilotażu. Myślę, że dziewczyna nie pobiegła do Tesco i nie kupiła tego Safire'a lecz pewnie konsultowała to z kimś doświadczonym i on ocenił jej umiejętności na ten rozmiar i typ czaszy, zapewne zalecając ostrożność więc uważam, że nie ma co demonizować tego przypadku. Przesiadka na mniejszą czaszę, według mnie wtedy, gdy na obecnej potrafimy zrobić wszystko i w każdych warunkach i to nie tylko według swojej oceny :-). Martinezowi zdrowia i rozsądku w wypowiedziach życzę a wszystkim pogody, bo ta ostatnio nie rozpieszczała :-)

Awatar użytkownika
Fiszka
Reputacja: 3
Cyfra: 280

Post autor: Fiszka » śr 04 paź 2017, 10:45

Rozmowa chwilę już zawiesiła się w miejscu - ale jako dziewczyna pozwolę sobie dorzucić swój punkt widzenia.

Zgadzam się, że szybkie zmniejszanie czaszy niesie ze sobą konsekwencje, ale nie dopasowany WL również. Jeśli w/w koleżanka jest drobną dziewczyną to latając na "Dużej i bezpiecznej czaszy" musi liczyć się z konsekwencjami z którymi Wy Panowie często nie musicie. Sama wielokrotnie widziałam dziewczyny cofane do tyłu przez wiatr z powody zbyt małego WL. Za duża czasza też nie pomaga przy turbulencjach i często kończy się to niebezpiecznymi lądowaniami.

Zmniejszanie czaszy w ramach zdrowego rozsądku, konsultacje z bardziej doświadczonymi skoczkami, kursy .... wszystko jest dla ludzi, i należy do tego podejść bardzo indywidualnie, a nie patrzeć na to przez pryzmat tylko i wyłącznie własnych doświadczeń.

Awatar użytkownika
Famas
Cool gość
Reputacja: 73
Cyfra: 82

Post autor: Famas » sob 07 paź 2017, 08:48

Jeśli już mowa o rozmiarach czaszy, to powiedzcie mi - przy moim wzroście 189cm i wadze 103 kg z jaką najmniejszą czaszą mogę skakać ?
Quis ut Deus.

Awatar użytkownika
Bartek_
Nielot
Reputacja: 11
Licencja: F.A.I. C, ŚK C
Kontakt:

Post autor: Bartek_ » pn 09 paź 2017, 19:40

Famas pisze:
sob 07 paź 2017, 08:48
Jeśli już mowa o rozmiarach czaszy, to powiedzcie mi - przy moim wzroście 189cm i wadze 103 kg z jaką najmniejszą czaszą mogę skakać ?
Z taką na której będziesz mógł bezpiecznie wylądować.
Raczej przez neta nikt tego nie oceni może wszystkie swoje skoki zrobiłeś pod okiem jakiegoś dobrego instruktora i miałeś nagrany i analizowany każdy skok?

Awatar użytkownika
Woytek
Reputacja: 1
Cyfra: 11

Post autor: Woytek » pt 13 paź 2017, 23:12

Famas pisze:
sob 07 paź 2017, 08:48
Jeśli masz ŚK, to z taką, jaką sobie kupisz ;)

A tak już na poważnie, to warto zerknąć na "Canopy Downsizing Chart by Brian Germain"

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 467
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » sob 14 paź 2017, 08:34

Ile masz Famas teraz skoków, ile robisz w ciągu sezonu, na jakim rozmiarze ostatnio skakałeś i czy lądowania dobrze Ci wychodziły, na jakiej mniej więcej wysokości położone jest lądowisko, czy to duże lądowisko, czy to trudne lądowisko, co masz zamiar zazwyczaj robić podczas swobodnego spadania i ile osób jest zazwyczaj w wylocie
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

ODPOWIEDZ