Czego mi brakuje lub co mi się podoba w nowym forum...

Zanim napiszesz swojego piewrszego posta - zobacz jakie panują zasady na forum. Jeśli coś nie działa to w tym dziale możesz opisać problem. Jeśli wszystko działa to też możesz tu napisać jakiś tekst pochwalny ;)

Moderator: łosiu

Awatar użytkownika
Famas
Cool gość
Reputacja: 73
Cyfra: 82

Re: Czego mi brakuje lub co mi się podoba w nowym forum...

Post autor: Famas » ndz 23 lis 2014, 12:45

Bardziej widoczne powinny być nieprzeczytane posty, inna ikona, kolor.
Quis ut Deus.

Awatar użytkownika
fizyk
Cool gość
Reputacja: 95
Cyfra: 250
Licencja: USPA-B, DFV

Post autor: fizyk » ndz 23 lis 2014, 15:21

Co znaczy bardziej widoczna? W innym miejscu?

Zacząłem się bawić trochę szablonem, aby zmienić to. W ustawieniach profilu możecie znaleźć nowy styl nazwany Forum Spadochronowe (prosilver), gdzie będę wprowadzał zmiany według waszych sugestii. Styl ten jest dobrowolny więc każdy musi sam sobie go włączyć.

W tym momencie w tym stylu umieściłem link do Nowych postów zarówno na pasku nawigacyjnym u góry jak i zaraz nad widokiem forów po lewej. To które lepiej się przyjmie zostanie, a jeśli chcecie to w jeszcze innym miejscu to napiszcie. Co do ikonek, można zrobić lepszą, ale ktoś to musi zrobić :) Można nadsyłać propozycje :D

PS No i miałbym prośbę o bardziej precyzyjne komentarze, napisanie "bardziej widoczna, inny kolor", etc. nie jest zbyt konstruktywne, konkrety proszę.
..:: Fizyk

Awatar użytkownika
fizyk
Cool gość

Post autor: fizyk » pn 24 lis 2014, 23:54

Kontynuujemy temat skórki: Maja pogrzebała trochę w CSS-ach i upodobniła skórkę do tej, jaka była w poprzedniej wersji forum. Każdy może sobie ją ustawić sam, wystarczy wejść w Ustawienia Witryny swojego profilu: ucp.php?i=ucp_prefs&mode=personal i wybrać Styl Witryny o nazwie Forum Spadochronowe (prosilver).

Awatar użytkownika
wilkczarny
Nielot
Reputacja: 21
Cyfra: 0
Licencja: brak
Kontakt:

Post autor: wilkczarny » pt 30 sty 2015, 15:45

Mam pytanie: czy rozważacie - "adminowo-techniczna" części Forum - implementację Tapatalk? Wiem, że może nie jestem w większości, ale wygoda odwiedzania forum przez tę apkę na smartfonie jest nieporównywalna z wersją mobilną. Czy ktoś rozważy chociaż pomysł? :->

Awatar użytkownika
fizyk
Cool gość

Post autor: fizyk » pn 02 lut 2015, 12:09

wilkczarny pisze:Mam pytanie: czy rozważacie - "adminowo-techniczna" części Forum - implementację Tapatalk? Wiem, że może nie jestem w większości, ale wygoda odwiedzania forum przez tę apkę na smartfonie jest nieporównywalna z wersją mobilną. Czy ktoś rozważy chociaż pomysł? :->
Zainstalowałem, ale że ja nie używam, proszę o przetestowanie i danie sygnału jak to działa.

Awatar użytkownika
wilkczarny
Nielot
Kontakt:

Post autor: wilkczarny » wt 03 lut 2015, 08:37

Nie mogę znaleźć forum w katalogu tapatalk choć szukałem pod wszystkimi możliwymi wariantami Forum Spadochronowego. Czy ma ono jakąś inną nazwę?

Awatar użytkownika
wilkczarny
Nielot
Kontakt:

Post autor: wilkczarny » wt 03 lut 2015, 14:16

wilkczarny pisze:Nie mogę znaleźć forum w katalogu tapatalk choć szukałem pod wszystkimi możliwymi wariantami Forum Spadochronowego. Czy ma ono jakąś inną nazwę?
Nie mam już możliwości edytowania posta. Znalazłem takie info, może się przydać. Podobno oprócz instalacji trzeba jeszcze "opublikować" forum, żeby użytkownicy mogli je wyszukać. Szczegóły pod tym linkiem:

https://tapatalk.com/activate_tapatalk.php

Po wybraniu konkretnej metody instalacji na samym dole pojawia się link "Add my forum to tapatalk network".

Może się przyda ;)

Awatar użytkownika
fizyk
Cool gość

Post autor: fizyk » śr 04 lut 2015, 13:07

Dodaliśmy to z Iwanem do katalogu, ale... albo to nie działa albo wyszukiwarka Tapatalku jest do dupy. Po 10 minutach zabawy z tym zniechęciłem się. Jeśli uda Ci się to znaleźć (Iwan dodał jako Forum Spadochronowe) to daj znać.

Awatar użytkownika
wilkczarny
Nielot
Kontakt:

Post autor: wilkczarny » czw 05 lut 2015, 11:10

Już jest - wpisałem "Forum spadochronowe" i dziś już się pojawiło w wyszukiwarce tapatalka. Na razie mogę podejrzeć zajawki tematów, ale próba wejścia w któryś kończy się błędem "Error - 2205 Forum nie odpowiada, spróbuj ponownie później". Ponieważ to również może być kwestia czasu to sprawdzę później i dam znać.

Awatar użytkownika
wilkczarny
Nielot
Kontakt:

Post autor: wilkczarny » pn 16 lut 2015, 10:01

Cześć, to znowu ja. Sprawdzałem praktycznie codziennie przez te kilkanaście dni i wciąż jest tak samo. Dokładnie widzę zajawki postów (np. tych nieprzeczytanych) ale próba wejścia w dowolny wątek kończy się zawsze błędem 2205. Nie wiem, czy chce Wam się jeszcze przy tym dłubać, ani czy to tego warte. ;)

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 467
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » pn 16 lut 2015, 10:22

Publicznie przyznaję, że moja wiedza jest niezmiernie ograniczona w tej materii. Fizyk napisał "zrobiliśmy" co było bardzo miłe z jego strony. Ja zrobiłem jakiś szczegół i to niemal zdalnie przez niego sterowany ;)
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
fizyk
Cool gość

Post autor: fizyk » pn 16 lut 2015, 20:51

Grzebałem w ustawieniach, ale Iwan zrobił wszystko jak należy :) Wygląda na to, że nie tylko nam nie działa: Trzeba sprawę monitorować i jeśli pojawi się rozwiązanie, to zaaplikuję.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 467
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » pn 16 lut 2015, 21:56

Ej no, Fizyk bo oni uwierzą, że potrafię coś zrobić. Chciałbym tu oficjalnie ostrzec. Ministerstwo zdrowia i obrony narodowej ostrzega, że nie znam się, wykonuję tylko serię niekontrolowanych kliknięć z intencją sukcesu
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
fizyk
Cool gość

Post autor: fizyk » wt 17 lut 2015, 05:50

iwan pisze:Ej no, Fizyk bo oni uwierzą, że potrafię coś zrobić. Chciałbym tu oficjalnie ostrzec. Ministerstwo zdrowia i obrony narodowej ostrzega, że nie znam się, wykonuję tylko serię niekontrolowanych kliknięć z intencją sukcesu
No przecież zrobiłeś. Tym bardziej, poprawne wykonanie instrukcji nie jest byle jaką umiejętnością :)

Awatar użytkownika
wilkczarny
Nielot
Kontakt:

Post autor: wilkczarny » wt 17 lut 2015, 08:31

fizyk pisze:
iwan pisze:Ej no, Fizyk bo oni uwierzą, że potrafię coś zrobić. Chciałbym tu oficjalnie ostrzec. Ministerstwo zdrowia i obrony narodowej ostrzega, że nie znam się, wykonuję tylko serię niekontrolowanych kliknięć z intencją sukcesu
No przecież zrobiłeś. Tym bardziej, poprawne wykonanie instrukcji nie jest byle jaką umiejętnością :)
No właśnie - spadochroniarze powinni o tym wiedzieć lepiej niż kto inny. :-P

Dzięki Fizyk za ogarnięcie tematu - będziemy w takim razie obserwować - może pojawi się jakiś update/patch albo coś...

ODPOWIEDZ