Jak czytacie forum?

Zanim napiszesz swojego piewrszego posta - zobacz jakie panują zasady na forum. Jeśli coś nie działa to w tym dziale możesz opisać problem. Jeśli wszystko działa to też możesz tu napisać jakiś tekst pochwalny ;)

Moderator: łosiu

Awatar użytkownika
Ula Ursula
Maniak
Reputacja: 21
Cyfra: 1600
Licencja: D-031281
Kontakt:

Jak czytacie forum?

Post autor: Ula Ursula » czw 26 lip 2012, 12:03

Pytałam ostatnio Monikę, czemu mało pisze na forum. Mówi, że jak widzi tyle postów, to nie wie od czego zacząć.
A tych postów przecież nie jest tak wcale dużo. A nasze forum jest naprawde fajne w smietnikowym swiecie zaspamowanych innych "for", zwanych social reds itp. Jest moderowane, nie ma spamu i robotow, nachalnych reklam, a poziom wypowiedzi jest kulturalny. Mozna tez sie dowiedziec ciekawych rzeczy i jesli tylko stosuje sie netykiete forum, to nikogo nie spotka tu zadna przykrosc.

Dlatego pomysl o zapytanie, jaki jest Wasz sposob na sprawne i przyjemne pisanie i czytanie na forum?

Ja np. robie tak. Zalozeniem jest wejscie na forum 1-2 razy dziennie srednio, rano i po poludniu/wieczorem.
Klikam na "nieczytane posty" na gorze po prawej.
Jak wyswietli sie lista, czytam tytuly dzialow, ktore mnie interesuja. Te, ktore mnie intersuja, klikam w ikonke postu po prawej od autora, dzieki temu ide od razu do nowego posta.
Te, ktore mnie nie interesuja zostawiam (np jak ogloszenia sprzedam, kupie).
Czytam intersujace posty, odpisuje, ewentualnie pisze nowe posty.
Po zakonczeniu sesji ponawiam kliknij "nieczytane posty" i sprawdzam czy w miedzyczasie sie cos nie pojawilo.
Najwazniejsze - przed wyjsciem z forum i zamknieciem strony klikam po lewej "strona glowna" i po prawej na gorze
"oznacz dzialy jako czytane"
W ten sposob, jak wejde na forum nastepnym razem i ponowie "nieczytane posty" pojawia mi sie tylko te nowe, ktore pojawily sie w miedzyczasie i nie mam zadnych zaleglosci.

Moze sa jakies inny sposoby, ktore zacheca niesmialych forumowiczow do wiekszej aktywnosci?

Awatar użytkownika
łosiu
Administrator
Reputacja: 92
Cyfra: 38
Licencja: CPL(A)
Kontakt:

Re: Jak czytacie forum?

Post autor: łosiu » czw 26 lip 2012, 12:53

ula pisze:Te, ktore mnie intersuja, klikam w ikonke postu po prawej od autora, dzieki temu ide od razu do nowego posta.
A ja otwieram dział w którym są nowe posty w nowej zakładce przeglądarki i "klik" na "pokaż pierwszy nieprzeczytany" czy jakoś takoś...
pain is temporary... quitting lasts forever...
http://latasie.pl

Awatar użytkownika
anelka
Nielot
Reputacja: 1
Cyfra: 3

Post autor: anelka » czw 26 lip 2012, 13:17

Ja czytam podobnie, czyli po zalogowaniu klikam w "nieprzeczytane posty", otwieram te działy, które mnie interesują (a że jestem ciekawska to czytam zdecydowaną większość :-) ) i na nowej karcie "pokaż pierwszy nieprzeczytany".
Najwięcej piszących to osoby, które dobrze znają się na rzeczy i lubię ich czytać, więc sama mało piszę :mrgreen:
I try to fly a while so high direction's sky...

Awatar użytkownika
łosiu
Administrator
Reputacja: 92
Cyfra: 38
Licencja: CPL(A)
Kontakt:

Post autor: łosiu » czw 26 lip 2012, 14:32

anelka pisze:...Najwięcej piszących to osoby, które dobrze znają się na rzeczy i lubię ich czytać, więc sama mało piszę :mrgreen:
nie musisz pisać o skokach :)
pain is temporary... quitting lasts forever...
http://latasie.pl

mariusz.hc

Post autor: mariusz.hc » czw 26 lip 2012, 16:03

Ja to z zaglądaniem różnie zależy od podejmowanych tematów... czyli jeżeli jest temat gorący np.w "wypadki spadochronowe" to kilka razy dziennie a standardowo to raz dziennie wystarcza aby przejrzec nowe posty zazwyczaj i ewentualnie powrócić do tych mniej interesujących nie przeczytanych

Awatar użytkownika
Habibi
Cool gość
Reputacja: 11
Cyfra: 58

Post autor: Habibi » czw 26 lip 2012, 16:09

Ja robię podobnie jak Ty Ula :-)
Tylko staram się przeglądać wszystkie posty, czy jakiś nowicjusz nie wpada do nas i np. od razu wywala z jakąś propozycją/reklamą/prośbą ;-)

Ale faktem jest, ze bardzo dużo ludzi wchodzi na forum, czyta i wychodzi. Nie dając nic od siebie :-(
Obrazek

Awatar użytkownika
froger
Nielot
Reputacja: 1
Cyfra: 1
Kontakt:

Post autor: froger » czw 26 lip 2012, 16:15

Co prawda jestem nowy, ale uważam że chyba lepiej nie pisać nic niż pisać spam/pierdoły tylko po to żeby pisać/zabłysnąć :)

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 467
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » czw 26 lip 2012, 22:13

ja też używam 'zobacz nieprzeczytane posty', tak jest mi najwygodniej. Czasem się powstrzymuję bo bym cały czas odpisywał a wtedy inni nie mają szansy. Czasem uda mi się przewalczyć, czasem nie.
Jeśli unika się pisania pierdół typu 'ja też' albo 'he he' to forum ma nadal fajny kształt.
Trudno jest zrobić symulację ludzkich wątpliwości, trudno więc jest też wyjść im naprzeciw. Na forum powinno być podobnie jak na każdej strefie zrzutu. Młodzi pytają i czytają, doświadczeni czytają i ostrożnie pomagają (im temat wrażliwszy tym ostrożniej) bardzo doświadczeni przedstawiają swoją opinię, która powinna dotyczyć procesu a nie osób.
No i oczywiście fajnie jest jak pojawiają się różne emocje, gdy jest twarz w avatarze to sami widzicie, że sporadycznie trzeba interweniować.
To forum prawie nie jest moderowane i moim zdaniem trzyma klasę.

Faktem jest też, że społeczeństwo nam trochę leniwieje i ludzie raczej patrzą niż piszą. Taki los. Mam nadzieję, że przynajmniej nie będziecie się bali pytać i mówić o swoich wątpliwościach ;)
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
fizyk
Cool gość
Reputacja: 95
Cyfra: 250
Licencja: USPA-B, DFV

Re: Jak czytacie forum

Post autor: fizyk » wt 16 sie 2016, 21:36

Dellorik1992 pisze:Co jesli moderator za duzo ingeruje w to, co sie dzieje na forum i czesc komentarzy, pasujaca pod wzgledem moralnym i prawnym do regulaminu, blokuje tylko dlatego, ze nie zgadzaja sie z jego opinia?
Czy to ogólne pytanie, czy taka sytuacja miała miejsce na tym forum?
..:: Fizyk

ODPOWIEDZ