nieprawidłowy kręgosłup

czyli czat, charakter testowy. Tu można sobie wszystko wyznać, pogadać o niczym, poplotkować itp.Tego raczej nie moderujemy.
Awatar użytkownika
Situ
Nielot
Reputacja: 0

nieprawidłowy kręgosłup

Post autor: Situ » wt 31 sie 2010, 13:18

cześć

chcę zrobić kurs spadochronowy, zapisałem się na badania lotnicze. niestety zadzwoniła do mnie miła pani z centrum LIM, do którego się zapisałem na te badania, z informacja, że posiadają prześwietlenie mojego kręgosłupa lędźwiowego (kiedyś u nich robiłem, bo mnie rzeczywiście bolał kilka dni) i że uprzejmie informuje, że lekarz nie wyda pozytywnego orzeczenia, ze względu na nieprawidłowy kręgosłup ;(

zastanawiam się co teraz mam zrobić? iść na te badania do nich i próbować przekonać lekarza? jestem zdrowym chłopem, od kilku lat uprawiam sporty walki, dobrze się czuję etc...

a może lepiej spróbować gdzie indziej, z nowym prześwietleniem?

zapomnieć czy walczyć?

z góry dzięki za rady...

pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Ula Ursula
Maniak
Reputacja: 21
Cyfra: 1600
Licencja: D-031281
Kontakt:

Re: nieprawidłowy kręgosłup

Post autor: Ula Ursula » wt 31 sie 2010, 13:25

Hejka napisalam Ci odp na GL ;-)
http://www.skokiwhiszpanii.pl
http://www.skydiveatmosfera.com/
Polska baza spadochronowa w Hiszpanii, AFF caly rok z 5000 m. Jump in the sun!

Awatar użytkownika
Wiksa
Cool gość
Kontakt:

Post autor: Wiksa » wt 31 sie 2010, 13:25

situ wstaw fotę do avatara :) i nie daj sobie wmówić choroby skoro zdrowy chłop jesteś !!! :mrgreen:
Bo fantazja, fantazja jest od tego aby bawić się bawić na całego... :)

mariusz.hc

Post autor: mariusz.hc » wt 31 sie 2010, 13:30

Niby możesz spróbować gdyż jest kilka roznych miejsc ale to środowisko jest zbyt małe i ci lekarze orzecznicy sie raczej znają w dodatku opis zdjecia chyba duzo powinien wyjasniac

Awatar użytkownika
Situ
Nielot

Post autor: Situ » wt 31 sie 2010, 13:40

@Ula - wielkie dzięki, odpisałem i ja ;)
@Wiska - niebawem wstawię, na razie jestem w pracy i nie za bardzo mam czas :)
@mariusz - dokładnie, jeżeli rzeczywiście nie mogę skakać, bo jest to dla mnie zagrożenie to rozumiem to, ale czuję się fizycznie bardzo dobrze, a skoki to moje marzenie od kiedy skoczyłem w tandemie i nie dam bez przyczyny za wygraną.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 467
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » wt 31 sie 2010, 17:58

znam tego opisywacza klisz. Parę lat temu spotkaliśmy się na jednej drodze, jak podawał mi opis to opuścił wzrok jakbym miał raka. Potem przeczytałem ten jego elaborat.
Wywaliłem 100 więcej za dodatkową konsultacje specjalisty i dr Penconek powiedział - 'kolo naoglądał się podręczników i u każdego coś znajdzie bo idealnych kręgosłupów nie ma'
no i dostałem badania ale się zdenerwowałem.
A co inni, który nie mieli za sobą paru tysięcy skoków?
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Situ
Nielot

Post autor: Situ » wt 31 sie 2010, 18:14

dzięki Iwan za info!
czy ma ktoś z Was kontakt do dr Penconka? mogę się umówić do niego na wizytę w LIMie, ale dopiero 29 września. czy orientujecie się gdzie on jeszcze przyjmuje?

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 467
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » wt 31 sie 2010, 18:26

zadzwoń do LIM, bo on powininen przyjmowac u nich. Jeśli nie to zapytaj tej pani, czy sprawa Twoich badań została zamknięta i czy orzecznik wydał orzeczenie negatywne. Jesli nie, to olej LIM, idź do spółdzielni specjalistów na Waryńskiego, zrób RTG odcinka lędźwiowego, morfologię itp i umów się do dr Tomasza Fijołka, który jest specjalistą z WIML i wie co może skoczek a czego nie może. Teraz ma swoją prywatną działalność więc jest sprawnie i profesjonalnie ;)
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
burn
Świeżonka

Post autor: burn » wt 31 sie 2010, 19:09

...poproszę o namiary do dra Tomasza Fijołka - za 2 dni kończą mi się badania.

Awatar użytkownika
Borówka
Nielot

Post autor: Borówka » śr 01 wrz 2010, 10:13

Tomasz Fijołek tel. 0781 15 15 15, ewentualnie rejestracje@endo-med.pl

Awatar użytkownika
Situ
Nielot

Post autor: Situ » śr 01 wrz 2010, 12:37

@iwan - orzecznik nie wydał żadnego orzeczenia, ponieważ nie byłem jeszcze na badaniach lotniczych :-) zadzwoniła do mnie po prostu pielęgniarka (bądź jakaś Pani z recepcji - trudno powiedzieć) i poinformowała mnie, że rozmawiała z lekarzem i że jak przyjdę, to i tak dostanę orzeczenie negatywne, więc żebym się zastanowił czy jest sens wydawać pieniądze. swoją drogą mega profesjonalne podejście do pacjenta w LIM - piszę to bez ironii.

po rozmowie z tą Panią ustaliłem ostatecznie, że sprawa wygląda tak, że jeżeli dostanę pozytywną opinię od dr Penconka, to wszystko będzie w porządku (oczywiście jeśli nie wyjdzie coś innego). problem w tym, że najbliższy termin u niego to 29 września. ewentualnie mogę dziś stać u niego pod drzwiami, co zapewne zrobię :-)

mam pytanie: do kiedy mniej więcej można realnie zrobić kurs AFF? teraz pewnie jeszcze bym zdążył, ale podejrzewam, że w październiku to może być już ciężko... zaczynam się powoli zastanawiać , czy nie przełożyć sobie ewentualnie całej akcji na wiosnę... w związku z tym jeszcze jedno pytanie: na jaki okres czasu są wystawiane orzeczenia?

pozdr
Situ

Awatar użytkownika
Olga
Cool gość
Cyfra: 96
Kontakt:

Post autor: Olga » śr 01 wrz 2010, 15:04

AFF mozesz robic caly rok :) w sezonie w PL, poza sezonem - w Hiszpanii (i to bez badan, je mozesz uzupelnic po kursie w Hiszpanii, zebys mogl skakac w Polsce ;-) )

A poza tym, nie przejmuj sie tak bardzo tym kregoslupem, moze po prostu idz do innego orzecznika, polecam p.Fijolka :) jest wiele osob, ktore maja problemy z kregoslupem i mialy obawy przed wydaniem pozytywnego orzeczenia, a jednak skacza :)
<3

Awatar użytkownika
łosiu
Administrator
Reputacja: 92
Cyfra: 38
Licencja: CPL(A)
Kontakt:

Post autor: łosiu » śr 01 wrz 2010, 16:17

Tez mialem problem z przeswietleniem. Od dwoch orzecznikow dostalem info ze z takim opisem RTG to musze miec zaswiadczenie od ortopedy. Wiec wybralem sie ze zdjeciem do kliniki sportowej, ortopeda wystawil zaswiadczenie, a orzecznik zalaczyl je do papierow. I mam badania zrobione.

Awatar użytkownika
Maja
Cool gość
Reputacja: 8
Cyfra: 220
Kontakt:

Post autor: Maja » śr 01 wrz 2010, 16:29

Situ pisze:na jaki okres czasu są wystawiane orzeczenia?
W Twoim wieku na 5 lat.

Awatar użytkownika
Gibu
Cool gość
Cyfra: 452

Post autor: Gibu » śr 01 wrz 2010, 16:39

ja mam EKG wbite do 2029 r. :P
Krawaty wiążę, usuwam ciąże

نشان فعلی موجود در پرچم

ODPOWIEDZ