nieprawidłowy kręgosłup

czyli czat, charakter testowy. Tu można sobie wszystko wyznać, pogadać o niczym, poplotkować itp.Tego raczej nie moderujemy.
Awatar użytkownika
Maja
Cool gość
Reputacja: 8
Cyfra: 220
Kontakt:

Re: nieprawidłowy kręgosłup

Post autor: Maja » śr 08 wrz 2010, 11:38

Ale mógłbyś umieścić namiar na orzecznika dr Andrzeja Okińczyca, który tez pracuje w LIM, bo ja z moim kręgosłupem właśnie u niego przeszłam badania.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 467
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » śr 08 wrz 2010, 12:46

ale RTG i tak ten sam nadgorliwiec opisze, jest juz dużo miejsc gdzie mozna zrobić badania
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

mariusz.hc

Post autor: mariusz.hc » śr 08 wrz 2010, 20:17

Hmm być może zaprezentuje tutaj inne i zupełnie nie potzrebne zdanie co do badan ale.. Jak ja je miałem ost w tym roku to nie poszedłem tylko po to aby je że tak powiem odbębnic i otzrymac świstek ,wręcz przeciwnie mimo że jestem zdrowy to dobrze wiedziec jakie ma się EKG i chociazby tętno i reszte aby móc skakać .Przecież to są lekarze i czy myslicie że są złośliwi czy jak jak komuś nie chcą dać pozytywnego orzeczenia bo jakos mi się nie wydaje ,to chyba nie sa lekarze z tych co ze zdrowych robią chorych aby doić z kasę? Kręgosłup narażony na przeciążenia rzedu 5g chyba musi byc w jak najlepszej kondycji .Aha w LIM nie byłem bo to dopiero z 5 lat he

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 467
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » śr 08 wrz 2010, 20:24

no nie wiem, mnie to nie przekonuje. Uważam, że kręgosłup nie musi być wspaniały, mój podobno się nie nadawał do skoków i tylko dlatego, że byłem potrzebny do jakiś testów to skreślono mi niezdolny i wpisano zdolny.
I co? 6500 skoków, 5g to pikuś w zestawieniu z tym co generowały niektóre spadochrony przy okazji pękając.
Niektórzy lekarze oceniają stan faktyczny wg swojego sumienia inni punktują wszystkie odstępstwa od ideału aby kiedyś ktoś im czegoś nie wypomniał. Tak jak niektóre urzędasy. Zawsze bezpieczeniej jak komuś się na coś nie pozwoli niż jak się pozwoli.
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Szpargał
Cool gość
Reputacja: 0

Post autor: Szpargał » śr 08 wrz 2010, 20:25

5g? Kiedy są takie przeciążenia?

mariusz.hc

Post autor: mariusz.hc » śr 08 wrz 2010, 20:38

iwan pisze:Zawsze bezpieczeniej jak komuś się na coś nie pozwoli niż jak się pozwoli.
tak tą zasadę znam odkąd się pojawiłem na lotnisku znaczy instruktorzy z tysiąca róznych względów nie chcą brac odpowiedzialności ,lekarze to samo bo z jakiej racji mając w ręku wyniki .Ja aż tak swoją bytnością nie sięgam ale odkiedy spadochroniarstwo stało się "turystyczne" to i lekarze zmienili stanowisko zgonie z powyższą zasadą :-|

ok 5g jest przy otwarciach większych czasz

Awatar użytkownika
Szpargał
Cool gość

Post autor: Szpargał » śr 08 wrz 2010, 20:57

Aż mi się wierzyć nie chce, ale wezmę kiedyś akcelerometr i sprawdzę.

Awatar użytkownika
Tatjan
Maniak
Reputacja: 51
Licencja: SK D USPA D-31279

Post autor: Tatjan » śr 08 wrz 2010, 21:56

a co to jest :"sprawdzę"?

Awatar użytkownika
Szpargał
Cool gość

Post autor: Szpargał » śr 08 wrz 2010, 22:07

Ano włączę akcelerometr, wsadzę go w kieszeń, wyskoczę z samolotu, otworzę spadochron, wyląduję i odczytam, jakie wartości akcelerometr zarejestrował. Wot i wsjo. :-)

Awatar użytkownika
łosiu
Administrator
Reputacja: 92
Cyfra: 38
Licencja: CPL(A)
Kontakt:

Post autor: łosiu » czw 09 wrz 2010, 10:26

Ja ze swoim kregoslupem w sumie bylem u dwoch ortopedow.
pierwszy, z powodu wrodzonej wady kregoslupa zaczal wymieniac dyscypliny sportowe zaczynajace sie od slowa skok i powiedzial zebym zapomnial o skokach spadochronowych. Ortopeda sportowy posluchal jakie sporty uprawiam i stwierdzil, ze rownie dobrze moge zalatwic sobie kregoslup na silowni i ze jak tyle z moja wrodzona wada juz przezylem to nie zabroni mi skakac. Na zakonczenie dal mi rade, ze gdyby po skokach bolal mnie kregoslup, to zebym zastanowil sie czy warto skakac dalej.

Awatar użytkownika
Ula Ursula
Maniak
Reputacja: 21
Cyfra: 1600
Licencja: D-031281
Kontakt:

Post autor: Ula Ursula » czw 09 wrz 2010, 11:07

No to co powiecie na fakt, że w USA, Hiszpanii i większości krajów nie potrzeba żadnych badań lekarskich na skoki, w Czechach wystarczy zaświadczenie od internisty, które wydaje on po osłuchaniu pacjenta?

Przeciez to sport wysokiego ryzyka i kazdy skacze na wlasna odpowiedzialnosc. Dlaczego ktos probuje byc madrzejszym dobrym wujkiem i w imie niewiadomo czego grozi paluszkiem?

Grunt to komus wmowic chorobe i zastraszyc go urazami, to najprostsza droga nie tylko do wypadku, ale rowniez do pozyskania cennego klienta dla klanu medykow i farmacji, ktorzy jak chapsna pacjenta, to wydoja z niego ostatnie grosze o leki, zabiegi, kompresy, badania, przeswietlenia.

A wszystko pod plaszczykiem takiego zastroskania o pacjenta. Jak na wyspie bezludnej, gdzie naokolo toczy sie normalne zycie - u nas w Polsce wszystko musi byc BARDZIEJ I LEPIEJ.
http://www.skokiwhiszpanii.pl
http://www.skydiveatmosfera.com/
Polska baza spadochronowa w Hiszpanii, AFF caly rok z 5000 m. Jump in the sun!

Awatar użytkownika
Dottore
Cool gość
Reputacja: 5
Cyfra: 400

Post autor: Dottore » czw 09 wrz 2010, 12:24

Nie wiem dlaczego zainteresowani wędrują po różnych miejscach, zamiast trafić do "źródeł".
Co by nie gadać tu właśnie są ludzie mający największe doświadczenie. Mało tego, potrafią przyjrzeć się dokładniej i nawet zmienić pierwotne zdanie - vide przypadek Wodza.
Całość załatwia się jednego dnia, koszt też nie jest nie wiadomo jaki (ok 200 pln).

Mało tego. Jeśli ktoś się boi, to na hasło "Atmosfera" umawia się ze mną, a ja na miejscu potrzymam za rękę (w przypadku "pci" pięknej, jest możliwość indywidualnych ustaleń za co jeszcze ew. mam potrzymać) :lol:

Ważna informacja.
Firma dopuszcza własne rtg kręgosłupa, klatki piersiowej. Tym samym jeśli delikwent ma dobry kontakt ze swoim lekarzem POZ, rodzinnym, domowym itp, załatwia skierowanie na rtg, robi badanie w swojej przychodni, bez głębokiego wnikania. Zazwyczaj radiolodzy nie czepiają się, i jeśli kręgosłup się ma, choć trochę sprawny - jest OK.
Ze zdjęciami przyjeżdża się na badania i z baniaka...

Polecam pod rozwagę.

Dottore
Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej
Krasińskiego 54
Warszawa
www.wiml.waw.pl

link bezpośrednio do badań:

http://195.187.80.46/pls/wiml/portal.ko ... d=787&vj=P

Awatar użytkownika
Dottore
Cool gość
Reputacja: 5
Cyfra: 400

Post autor: Dottore » czw 09 wrz 2010, 12:42

mariusz.hc pisze:to dobrze wiedziec jakie ma się EKG i chociazby tętno i reszte aby móc skakać .
Moi mili!
Badania lotnicze lekarskie nie są po to, aby wiedzieć jakie się ma tętno, ciśnienie i zapis EKG...
To nie tak.
Rolą orzecznika jest ocena i stwierdzenie istotnych przeciwwskazań do działalności lotniczej, w naszym przypadku spadochronowej.
Myślę że nie ma nikogo, kto chciałby skakać na RW z epileptykiem, na ten przykład...
Elementarne zasady profilaktyki zdrowia czyni się na co dzień, nie czekając na spotkanie z orzecznikiem.

Z drugiej strony znam kilku już ludzi, którym dokładność badań lotniczo-lekarskich uratowała zdrowie a nawet życie (kto spodziewałby się, że serce 32 letniego pilota samolotów naddźwiękowych, szczupłego, w pełni sprawnego, będzie wymagało wykonania 4 by-pass'ów?????).

Awatar użytkownika
Szczurek
Nielot
Kontakt:

Post autor: Szczurek » czw 09 wrz 2010, 16:44

A ja mam takie pytanie gdzie mogę znaleźć listę krajów gdzie można skakać bez badań :)

dzięki i pozdrawiam :P
Kocham Kobiety :)

mariusz.hc

Post autor: mariusz.hc » czw 09 wrz 2010, 20:21

Dottore pisze:Badania lotnicze lekarskie nie są po to, aby wiedzieć jakie się ma tętno, ciśnienie i zapis EKG...
Dla mnie wiedziec dla nich żeby wystawić papier .Dottore powiedz czy z punktu widzenia lekarza dobrze jest np upraszczac lub tak jak w USA wogóle nie robic tego typu badań?

ODPOWIEDZ