nieprawidłowy kręgosłup

czyli czat, charakter testowy. Tu można sobie wszystko wyznać, pogadać o niczym, poplotkować itp.Tego raczej nie moderujemy.
Awatar użytkownika
Situ
Nielot
Reputacja: 0

Re: nieprawidłowy kręgosłup

Post autor: Situ » pn 20 wrz 2010, 14:14

OK, ale to z 10k wyjdzie, więc trochę już drogo. mam też inne wydatki w życiu, a w Mercedesie się niestety nie urodziłem ;-)
poza tym wrócę do Polski i nie będę mógł kontynuować, więc trochę średnio to widzę...

Awatar użytkownika
Situ
Nielot

Post autor: Situ » pt 22 paź 2010, 11:15

Moi Drodzy,

Jest nadzieja ;-)
Odwołałem się do Urzędu Lotnictwa Cywilnego i dostałem odpowiedź, gdzie napisano, że w celu podjęcia ostatecznej decyzji potrzebne będą dodatkowe badania ortopedyczne w Centrum LIM na Krasińskiego (Marian Pawlik). Muszę dostarczyć zdjęcia RTG kręgosłupa.

Zastanawiam się, czy sobie nie zrobić nowych badań RTG, ale Centrum LIM już chyba stare badania posiada i nie wiem, czy jest sens...

Jakieś rady?

Pozdrawiam,
Situ

Awatar użytkownika
Szadi
Cool gość
Reputacja: 2
Kontakt:

Post autor: Szadi » pt 22 paź 2010, 11:26

Tak z żartem to takie badanie rtg to czym starsze tym lepsze (zwyrodnienia każdego dnia większe) , ale jeśli sam myślisz że ładniej wyjdzie(sz) na nowym to chyba warto.
Lepiej siedzieć cicho i udawać mądrego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 467
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » pt 22 paź 2010, 11:33

warto zrobić nowe, ale już nie w LIM tylko pojedź sobie do spółdzielni specjalistow na Waryńskiego. Powiedz że ostatnie zdjęcie wyszło źle i poproś aby Cię dokładnie ustawili, bo od tego jak stoisz przed kliszą dużo zależy
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Dottore
Cool gość
Reputacja: 5
Cyfra: 400

Post autor: Dottore » pn 25 paź 2010, 09:14

Czytaj uważnie zalecenia i rób dokładnie co Ci powiedziano!!!
Na Krasińskiego nie ma Centrum LIM!!!!
Na Krasińskiego jest WIML!!!
Dr Marian Pawlik jest przewodniczącym komisji cywilnej i Twoje odwołanie faktycznie trafiło do WIML...
Odezwij się na priva pogadamy na spokojnie.
RD

Awatar użytkownika
Situ
Nielot

Post autor: Situ » pn 25 paź 2010, 10:46

Dottore,

Oczywiście chodzi o WIML.
Wysłałem Priw.

pozdrawiam,
Situ

orzelmirek
Cyfra: 0

Post autor: orzelmirek » śr 12 paź 2011, 21:59

KRĘGOZMYK L4 L5 mam takie coś i powiedziano mi żebym sobie odpuścił i nie skakał ..... a kręgosłup i tak czeka operacja :( co robić jakieś rady ??

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » śr 12 paź 2011, 22:03

Orzemirek, to brzmi poważnie. Czasem trzeba dać na luz. Jak już się wyremontujesz to będzie można pogadać na razie to co masz + skoki to może się skończyć wózkiem + zwisem. To chyba nie warto. Po remoncie będzie można pogadać i wtedy kontakt z Dottore albo ze znanym mi dr Waldemarem Penconkiem
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

orzelmirek

Post autor: orzelmirek » czw 13 paź 2011, 16:18

no tak tylko czy można to naprawić jakoś ?? bo lekarze jak to lekarze mówią że będzie trzeba to operować ale jeszcze nie teraz bo jestem młody i nie warto ..... kręgarz mówi że to się nastawi ale na zdjęciu nie będzie i tak widać różnicy :((((( więc nie wiem co mam zrobić i szukam tu porady .... proszę o jakąś pomoc jak ktoś wie jak to naprawić i co zrobić !!

Awatar użytkownika
łosiu
Administrator
Reputacja: 92
Cyfra: 38
Licencja: CPL(A)
Kontakt:

Post autor: łosiu » czw 13 paź 2011, 16:33

Jak ja robilem badania to ortopeda z lokalnej przychodni wymienil wszystkie dyscypliny sportowe ktore mialy skok w nazwie i powiedzial ze nie powinienem skakac ze spadochronem, ortopeda z kliniki sportowej byl innego zdania, ale zaznaczyl ze gdybym poczul po skoku jakiekolwiek problemy, jakis bol, cokolwiek, to zebym sie zastanowil czy warto skakac dalej. skokow mam niewiele, problemow zadnych z kregoslupen nie odczuwam.

napisz an priv do Dottore, moze cos poradzi, skieruje do odpowiednich specjalistow.
moim zdaniem jezeli specjalisci stwierdza ze nie powinienes skakac bo grozi to kalectwem, to ja bym na twoim miejscu odpuscil, szkoda zdrowia.
Ale nie poddawaj sie, ani nie podejmuj pochopnych decyzji.
pain is temporary... quitting lasts forever...
http://latasie.pl

Awatar użytkownika
burn
Świeżonka

Post autor: burn » czw 13 paź 2011, 16:35

Moja rada to iść także do innego specjalisty na konsultacje.

Polecam lekarzy sportowych, specjalizujących się kręgosłupie w Carolina Medical Center, lub Orthopedica.

W obu tych miejscach są dobrzy praktycy zajmujący się sportowcami wyczynowymi. Uprzedzam, że nie jest tanio.

Życzę powrotu do zdrowia.

Awatar użytkownika
przemas
Cyfra: 3

Post autor: przemas » pt 14 paź 2011, 12:51

orzelmirek pisze:KRĘGOZMYK L4 L5 mam takie coś i powiedziano mi żebym sobie odpuścił i nie skakał ..... a kręgosłup i tak czeka operacja :( co robić jakieś rady ??

Kęrgozmyk w skrócie - przesuwanie się w płaszczyźnie poziomej kręgów względem siebie. W kanale kegowym jest rdzeń kręgowy, taki kręgozmyk działa jak gilotyna na rdzeń...;/
Zależy też jaki to jest stopień kręgozmyzku...są cztery...ale już w pierwszym stopniu zaleca sie nie przeciążania i oszczędzania kregosłupa...

więc trzeba sobie darować niestety:/

Awatar użytkownika
aisha
Cool gość

Post autor: aisha » pt 14 paź 2011, 18:26

niestety ale potwierdzam to co powiedział Przemas :-(
Quot capita tot sensus

orzelmirek

Post autor: orzelmirek » sob 15 paź 2011, 11:23

no i co teraz :((((( jak naprawić ten kręgosłup by móc skakać ??!!

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » sob 15 paź 2011, 13:26

blokowanie kręgów, to jest jedna z technik ale najlepiej dowiedz się u ortopedy. Możliwe, że sobie zespawasz te słabe jednostki i będziesz jak czterej pancerni

ODPOWIEDZ