Atak na paryskich dziennikarzy

czyli czat, charakter testowy. Tu można sobie wszystko wyznać, pogadać o niczym, poplotkować itp.Tego raczej nie moderujemy.
Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 467
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Atak na paryskich dziennikarzy

Post autor: iwan » pt 09 sty 2015, 08:14

Głośno jest teraz o ataku na siedzibę Charli Hebdo w Paryżu. Zginęło 12 osób. Napastnicy w swoim aucie mieli flagi islamistyczne i koktajle Mołotowa.
Moim zdaniem coś w tym śmierdzi. Jest zbyt oczywiste, w zbyt oczywistym miejscu Europy i reakcje są przewidywalne. Ktoś chyba wodzi nas za nos.

http://hiszpaniazemocjami.blogspot.com. ... ancji.html
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Famas
Cool gość
Reputacja: 73
Cyfra: 82

Re: Atak na paryskich dziennikarzy

Post autor: Famas » pt 09 sty 2015, 08:30

Współczuję rodzinom ofiar. Szkoda ludzi. Ale powiem tak, że kto ołówkiem wojuje od kałasznikowa ginie.
Quis ut Deus.

Awatar użytkownika
Famas
Cool gość

Post autor: Famas » pt 09 sty 2015, 18:13

O kurde dziś znów strzelanina, co tam się wyprawia?
Quis ut Deus.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » pt 09 sty 2015, 19:37

Szturm policji. Wszystkich załatwiono. Zakładnik też poległ.
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... nikow.read
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Famas
Cool gość

Post autor: Famas » pt 09 sty 2015, 20:59

Czyli policja nie odniosła sukcesu.
Quis ut Deus.

Awatar użytkownika
Muppet
Cool gość
Reputacja: 250
Cyfra: 1200
Licencja: D

Post autor: Muppet » pt 09 sty 2015, 23:20

jak dotąd, nikt nie przedstawił oczywistych dowodów na istnienie Boga (również występującego pod innym nazwami w religiach mono i poli teistycznych) - ergo, jest to kwestia ewentualnej wiary ale ludzie podzielili sobie ten aspekt i jest wiara, czyli to, co myślimy, czujemy itp...oraz religia i zawarte w niej dogmaty - czyli polityka :-) i tu się zaczyna problem...przecież w Koranie nie jest napisane, że "innowierców" należy zabijać - to "wyszło" poźniej, tak, jak celibat w religii rzymsko-katolickiej (aby nie rozpraszać majątków kościelnych itp...) - czyli manipulowanie ludźmi przez ludzi, którzy chcą zrobić "jakiś" interes jest bardzo proste - pianista, który zna zasady muzyki i nuty i jest w miarę zdolny, uderzając w odpowiednie klawisze, potrafi wywołać śmiech lub łzy u słuchaczy - a co innego robią politycy ? Zatem, im bardziej będziemy używać mózgu i starać się myśleć, tym ciężej będzie "pianistom" grać na naszych emocjach. Tym bardziej, nie damy sobie pewnych rzeczy wmawiać. Bo "matka natura" o pewne rzeczy zadbała, nie pytając ludzi o zdanie - bo po co pada śnieg? Aby jak kołderką uchronić przed mrozem to, co jest pod ziemią - więc jak ktoś mi próbuje wmówić, że homoseksualizm jest normą, to ja mówię - NIE aczkolwiek nikomu "pod kołdrę" nie zaglądam więc nie byłem homofobem, dopóki "homosie" nie wyszli z transparentami na ulicę i zaczeli żadać równouprawnienia, również w kwestiach adopcji dzieci. W tym momencie, wygląda moje pisanie na off topic - ale nie, bo to, co się dzieje w Europie w kwestii homoseksualistów - to POLITYKA a nie rzeczywiste potrzeby obrony uciskanych, mordowanych itp... homosiów. Każda dziedzina życia jest bardzo łatwa do manipulacji jeśli przybiera rozmiar fundamentalizmu. Żenujące dla mnie jest to, że, terroryści moga nas zabijać a my ich nawet przesłuchiwać nie możemy tak, jak na to zasługują - patrz:sytuacja Polski po ujawnieniu przechowywania terrorystów na terenie Polski przez amerykańskie służby - żeby było śmieszniej, to terroryści skarżą Polskę a nie Amerykanów, którzy ich w Polsce "przesłuchiwali". Teraz doszło już do takiej paranoi, że napadanie mnie np. 2 gości w celach rabunkowych a ja w obronie swojego portfela połamię im szczęki to ja usiądę na ławie oskarżonych, bo nie zapytałem wcześniej, czy oni chcą mnie okraść, pobić czy zabić więc przekroczyłem granice obrony koniecznej - więc czemu dziwić się terrorystom, których kiedyś się po prostu zabijało, zanim zorganizowali spektakularną akcję.. a teraz "negocjuje" w ramach humanitaryzmu - tylko, gdzie się w tym wszystkim podział humanitaryzm dla ofiar ?

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » sob 10 sty 2015, 08:59

Muzułmanie mieli swój historyczny czas, gdy reprezentowali światłą naukę. Wtedy Chrześcijanie właśnie bawili się radośnie w palenie na stosach i promowanie swojej religii miłości. Teraz można powiedzieć, że szanse się wyrównały. Nie dopatrywałbym się jednak religijnych przyczyn tego stanu rzeczy. Przynajmniej od paru wieków popularność jakiejś historyjki (większość tych toksycznych miała początek na tej samej pustyni) prowadzi do podsycania emocji, do konfliktów. Dla mnie śmierdzi sprawa rozdmuchiwania tych konfliktów w dobie kryzysu. Wojny nie było od dawna, w przemyśle zbrojeniowym nie dzieje się prawie nic. Bankierzy stukają złotymi Parkerami w blaty biurek. Coś się musi dziać. A że zginie przy tym ileś milionów ludzi, to przecież nie jest problem. Ludzie rodzą się i umierają. Kasa ma płynąć, władza ma trwać.

Awatar użytkownika
Famas
Cool gość

Post autor: Famas » sob 10 sty 2015, 09:50

W Europie w każdym stuleciu była jakaś jatka, trup ścielił się często, gęsto a krwi było więcej rozlanej czytaj- przelanej niż dzisiaj w PCK. Na wojnie rządy robią największe interesy. Kto dziś ma deficyt finansowy po nieudanym Iraku, Afganistanie, Syrii?
Francja zawsze miała problemy w swoich koloniach. Nie pomagali nadto chłopcy z legion etrangere. To jest koktajl ras, religii.
A ten koktajl dziś przybrał smak koktajlu Mołotowa.
Quis ut Deus.

ODPOWIEDZ