Zabieranie prawa jazdy - jak się bronić

czyli czat, charakter testowy. Tu można sobie wszystko wyznać, pogadać o niczym, poplotkować itp.Tego raczej nie moderujemy.
Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 467
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Zabieranie prawa jazdy - jak się bronić

Post autor: iwan » sob 30 maja 2015, 10:41

Tekst dość obszerny, ale zdecydowanie wart przeczytania. Szczególnie, że w grę wchodzi niezłe robienie w bambuko kierowców. To dobitnie pokazuje jak traktowany jest obywatel i uwaga! to nie ma znaczenia jaki obóz rządzący jest przy korycie! Są tacy sami, mają tylko inne sztandary a jak dostaną się do władzy to sadzą takie właśnie kwiatki.

http://anuluj-mandat.pl/blog/post/jak-s ... 3-miesiace
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Grzegorz
Świeżonka
Reputacja: 38
Cyfra: 215
Licencja: B-USPA

Re: Zabieranie prawa jazdy - jak się bronić

Post autor: Grzegorz » pn 01 cze 2015, 13:05

Bardzo dobry tekst, ale i cały blog jest świetny, dalej opisują jak sądy podważają wiarygodność ręcznych radarów Iskra i laserowego Ultralyte i rozstrzygają sprawy na korzyść obwinionego, jak postępować w przypadku kontroli drogowej - nasze prawa i obowiązki policji.
Naprawdę warto dużo poczytać :)

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » pn 01 cze 2015, 15:23

Niby można powiedzieć, że to antypaństwowe ale faktycznie jest tak, jak oni piszą. Organy państwa ewidentnie tną w bambuko, to jest społeczna obrona przed takimi praktykami
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Grzegorz
Świeżonka
Reputacja: 38
Cyfra: 215
Licencja: B-USPA

Post autor: Grzegorz » pn 24 sie 2015, 14:14

Kraków, 23.08.2015, godz. 11:40, ul. Longinusa Podbipięty
Wyjeżdżając zza zakrętu z dużą prędkością, zobaczyłem policjanta i od razu po hamulcach - pomiar laserem dał wynik 107 km/h (ograniczenie do 50).
Po krótkiej wymianie zdań powiedziałem że mandatu nie przyjmę (zabraliby mi prawko na 3 miesiące + mandat 500 zł i 10 pkt.), a policjant zażądał wszystkich dokumentów. Dałem dowód rejestracyjny i dowód osobisty (policjant zauważył że mam też prawo jazdy), powiedziałem że prawa jazdy nie mam przy sobie, na co on się zaczął upierać żebym też dał bo widział, a ja że mówię iż nie mam prawa jazdy przy sobie i proszę o pisanie kwitów do sądu grodzkiego.
Poszedł pisać, a ja w tym czasie zrobiłem sobie zdjęcia i film w jakim miejscu stali:
Obrazek

Po chwili przyszedł drugi i zaczął mnie straszyć że zrobią mi przeszukanie a ja mu mówię że nie ma podstawy żeby mnie przeszukiwać (przeszukanie – tylko jeśli zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa lub występku).
Po krótkiej wymianie zdań i przedstawieniu moich argumentów iż stoją w niewłaściwym miejscu, że na tym laserze nie ma identyfikacji pojazdu, że punkt celowniczy widoczny w wizjerze nie jest wcale obrazem promienia lasera oraz że w sądzie sprawę na pewno mam wygraną, policjant położył moje dokumenty na siedzeniu, powiedział żebym przy nim wykasował zdjęcia i jechał dalej.
Tak też zrobiłem, podziękowałem i pojechałem dalej.

Mina policjanta po całej akcji i uczucie wygrania z tym całym systemem - bezcenne.

Od wielu lat jeżdżę już spokojnie i w miarę zgodnie z przepisami, ale tego dnia trochę przegiąłem pałę.

Po przestudiowaniu tego bloga nie dam się już robić w capa i nie będę łatał dziury budżetowej własnymi pieniędzmi!

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » pn 24 sie 2015, 16:18

forum spadochronowe a przydać się może nie tylko do skoków ;D

ODPOWIEDZ