Uzyskanie licencji USPA B

Dyskusje dotyczące USPA, SIM, uprawnien, wydawania licencji USPA ITP., jak rowniez innych stowarzyszen, uznawania licencji itp.

Moderator: łosiu

Awatar użytkownika
Ula Ursula
Maniak
Reputacja: 21
Cyfra: 1600
Licencja: D-031281
Kontakt:

Uzyskanie licencji USPA B

Post autor: Ula Ursula » pn 05 kwie 2010, 19:50

Licencja USPA B to 50 skokow, 30 min swobodnego spadania, egzamin w powietrzu, trening wodny oraz test teoretyczny.

Egzamin - skok ze mna, lub wskazana przeze mnie osoba z kamera, wymagania na poziomie po AFF ;-), obrot w prawo, w lewo, salto do tylu i powtorka sekwencji wszystko w 18 sek po wyjsciu z samolotu.
Trening wodny, czyli nauka umiejetnosci cwiczenia wyjscia z uprzezy i spod czaszy przy wpadnieciu do wody.
Test jak na razie w jez ang, ale bedzie przetlumaczony na polski, jak tylko znajde troche czasu. Jezyk ang sie przydaje jednak, bo to zawsze amerykanskie stowarzyszenia i warto troche sie otrzaskac ze slownictwem, jak sie gdzies pojedzie w swiat.

Do testu trzeba sciagnac sobie ze strony USPA Skydiving Information Manual i poczytac. Juz wkrotce wreszcie, mam nadzieje, bedzie dostepna wersja polska, ktora zakupilismy ponad pol roku temu.

Koszty: jesli jest sie czlonkiem USPA to wydanie licencji kosztuje 30 USD. Jest ona wazna do konca trwania czlonkostwa, wraz z jego przedluzeniem co roku przesylaja niebieski kartonik z nowa data.
Koszt przystapienia do USPA to 74 USD, wazne rok, potem co roku 64 USD. Przed uplywem przysylaja przypominajke. Trzeba miec do tego karte platnicza.
W Skydive Atmosfera pobieramy datek za pomoc w wypełnieniu wszystkich papierów i załatwienie formalności - na rzecz członkostwa Atmosfery w USPA - 25 zł.
Przedłużanie licencji już nic nie kosztuje, wszystko robi się samemu, zawsze jednak pomagam w kontaktach z USPA w miarę możliwości.

Jak sie juz otrzyma niebieski kartonik z licencja, to trzeba wypelnic "Wniosek o uznanie licencji zagranicznej", dostepny na stronie ULC i u nas na strefie i zlozyc razem z kopia badan, licencji i ksiazki skokow. Uznanie licencji otrzymuje sie w ciagu 2-4 tygodni i jest ono rownoznaczne z SK, czyli w swietle prawa jest sie samodzielnym skoczkiem, a nie skoczkiem-uczniem.

Operacja ta niestety trzeba powtarzac dzieki naszemu kochanemu ULCowi co roku, ale za to w ramach czlonkowska otrzymuje sie miesiecznie ciekawy magazyn skydiverski "Parachutist" prosto do swojej skrzynki pocztowej.
http://www.skokiwhiszpanii.pl
http://www.skydiveatmosfera.com/
Polska baza spadochronowa w Hiszpanii, AFF caly rok z 5000 m. Jump in the sun!

Awatar użytkownika
woko22
Nielot
Reputacja: 0

Re: Uzyskanie licencji USPA B

Post autor: woko22 » pn 05 kwie 2010, 22:50

ULA wielkie dzięki za odp. troszkę jest tam tej papierologii ale myslę że z Waszą pomocą dam radę ;-) A tak nawiasem to super że tak szybko odpowiadaćie na pytanka :-) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MisterB
Cool gość
Kontakt:

Post autor: MisterB » wt 06 kwie 2010, 08:45

ula pisze: ...i zlozyc razem z kopia badan, licencji i ksiazki skokow.
Huh??? Czyżby cosik się zmieniło? W zeszłym roku obyło się bez książki skoków.

pozdr,
B. ;-)

Awatar użytkownika
Ula Ursula
Maniak
Reputacja: 21
Cyfra: 1600
Licencja: D-031281
Kontakt:

Post autor: Ula Ursula » wt 06 kwie 2010, 14:54

to chyba zalezy na kogo sie trafi, lepiej miec ze soba jakies poswiadczenie wykonania tych skokow
http://www.skokiwhiszpanii.pl
http://www.skydiveatmosfera.com/
Polska baza spadochronowa w Hiszpanii, AFF caly rok z 5000 m. Jump in the sun!

Awatar użytkownika
bartekM
Nielot

Uznanie Licencji Zagranicznej

Post autor: bartekM » wt 06 kwie 2010, 20:42

W celu uznania w ULCu Licencji zagranicznej należy :

złożyć wniosek o uznanie licencji zagranicznej dostępny pod linkiem :
http://www.ulc.gov.pl/index.php?option= ... Itemid=389
- plik programu Word "podanie o uznanie licencji zagranicznej" - 42,50 kb

Do wniosku należy załączyć kserokopię obydwu stron posiadanej licencji (koniecznie podpisanej) oraz kserokopię ważnego orzeczenia lotniczo-lekarskiego. Wszystkie kopie dokumentów muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem.
Poświadczenie za zgodność z orginałem odbywa się u notariusza lub w ośrodku szkolenia lotniczego przez kierownika szkolenia.

Uznanie jest wystawiane do daty ważności licencji lub do daty badań lekarskich, zależnie która wystąpi pierwsza. Procedura uznania licencji trwa około 10 dni roboczych.
Aby odnowić uznanie licencji zagranicznej, należy ponownie złożyć w Urzędzie wypełniony wniosek wraz z kompletem załączników.

Za uznanie licencji zagranicznej nie jest pobierana opłata lotnicza.

żadnych innych dokumentów nie skałdamy.

Awatar użytkownika
Maja
Cool gość
Reputacja: 8
Cyfra: 220
Kontakt:

Re: Uznanie Licencji Zagranicznej

Post autor: Maja » wt 06 kwie 2010, 20:59

bartek pisze:Poświadczenie za zgodność z orginałem odbywa się u notariusza lub w ośrodku szkolenia lotniczego przez kierownika szkolenia.
Może też odbyć się w ULCu, jeśli składa się wniosek osobiście i przyniesie się oryginały.

Awatar użytkownika
bartekM
Nielot

Post autor: bartekM » wt 06 kwie 2010, 21:07

ściślej rzecz ujmując Maju :-) odbywa się to w następujący sposób ;-) :

Wszystkie kserokopie dokumentów składanych do Urzędu Lotnictwa Cywilnego powinny być poświadczone za zgodność z oryginałem przez notariusza lub dyrektora lub Kierownika Szkolenia/Szefa Szkolenia Ośrodka/Organizacji Szkolenia Lotniczego/pracownika ULC (również egzaminatora LKE).

Dopuszczalne jest też własnoręczne potwierdzanie kopii dokumentów za zgodność z oryginałem – osoba potwierdza swoje dokumenty oznaczając je czytelnym opisem „POTWIERDZAM ZA ZGODNOŚĆ Z ORYGINAŁEM” oraz czytelnym podpisem i datą.

Awatar użytkownika
miriam
Cool gość
Kontakt:

Post autor: miriam » śr 07 kwie 2010, 10:56

Czy ktoś zna dokładny adres na który owe dokumenty można wysłać? Byłabym bardzo wdzięczna, gdybyście podali :-)

Awatar użytkownika
bartekM
Nielot

Post autor: bartekM » śr 07 kwie 2010, 11:43

Urząd Lotnictwa Cywilnego
ul. M. Flisa 2
02-247 Warszawa
woj. mazowieckie
Polska / Poland

Awatar użytkownika
miriam
Cool gość
Kontakt:

Post autor: miriam » śr 07 kwie 2010, 11:48

Baaardzo dziękuję!

Awatar użytkownika
pączas
Cool gość
Cyfra: 170
Kontakt:

Post autor: pączas » czw 05 sie 2010, 19:29

bartek pisze:Wszystkie kserokopie dokumentów składanych do Urzędu Lotnictwa Cywilnego powinny być poświadczone za zgodność z oryginałem przez notariusza lub dyrektora lub Kierownika Szkolenia/Szefa Szkolenia Ośrodka/Organizacji Szkolenia Lotniczego/pracownika ULC (również egzaminatora LKE).

Dopuszczalne jest też własnoręczne potwierdzanie kopii dokumentów za zgodność z oryginałem – osoba potwierdza swoje dokumenty oznaczając je czytelnym opisem „POTWIERDZAM ZA ZGODNOŚĆ Z ORYGINAŁEM” oraz czytelnym podpisem i datą.
Teraz potwierdza je Pan zajmujący się obsługą klienta, kasując 5zł od str. :shock:
Under wicked sky...

Awatar użytkownika
Olga
Cool gość
Cyfra: 96
Kontakt:

Post autor: Olga » czw 05 sie 2010, 22:25

a ode mnie nic nie wzieli :)
<3

Awatar użytkownika
Lecho

Post autor: Lecho » pt 06 sie 2010, 00:20

ula pisze:Licencja USPA B to 50 skokow, 30 min swobodnego spadania, egzamin w powietrzu, trening wodny oraz test teoretyczny.

Egzamin - skok ze mna, lub wskazana przeze mnie osoba z kamera, wymagania na poziomie po AFF ;-), obrot w prawo, w lewo, salto do tylu i powtorka sekwencji wszystko w 18 sek po wyjsciu z samolotu.
Trening wodny, czyli nauka umiejetnosci cwiczenia wyjscia z uprzezy i spod czaszy przy wpadnieciu do wody.
Test jak na razie w jez ang, ale bedzie przetlumaczony na polski, jak tylko znajde troche czasu. Jezyk ang sie przydaje jednak, bo to zawsze amerykanskie stowarzyszenia i warto troche sie otrzaskac ze slownictwem, jak sie gdzies pojedzie w swiat.

Do testu trzeba sciagnac sobie ze strony USPA Skydiving Information Manual i poczytac. Juz wkrotce wreszcie, mam nadzieje, bedzie dostepna wersja polska, ktora zakupilismy ponad pol roku temu.

Koszty: jesli jest sie czlonkiem USPA to wydanie licencji kosztuje 30 USD. Jest ona wazna do konca trwania czlonkostwa, wraz z jego przedluzeniem co roku przesylaja niebieski kartonik z nowa data.
Koszt przystapienia do USPA to 74 USD, wazne rok, potem co roku 64 USD. Przed uplywem przysylaja przypominajke. Trzeba miec do tego karte platnicza.
W Skydive Atmosfera pobieramy datek za pomoc w wypełnieniu wszystkich papierów i załatwienie formalności - na rzecz członkostwa Atmosfery w USPA - 25 zł.
Przedłużanie licencji już nic nie kosztuje, wszystko robi się samemu, zawsze jednak pomagam w kontaktach z USPA w miarę możliwości.

Jak sie juz otrzyma niebieski kartonik z licencja, to trzeba wypelnic "Wniosek o uznanie licencji zagranicznej", dostepny na stronie ULC i u nas na strefie i zlozyc razem z kopia badan, licencji i ksiazki skokow. Uznanie licencji otrzymuje sie w ciagu 2-4 tygodni i jest ono rownoznaczne z SK, czyli w swietle prawa jest sie samodzielnym skoczkiem, a nie skoczkiem-uczniem.

Operacja ta niestety trzeba powtarzac dzieki naszemu kochanemu ULCowi co roku, ale za to w ramach czlonkowska otrzymuje sie miesiecznie ciekawy magazyn skydiverski "Parachutist" prosto do swojej skrzynki pocztowej.

Awatar użytkownika
Lecho

Post autor: Lecho » pt 06 sie 2010, 00:23

ula pisze:Licencja USPA B to 50 skokow, 30 min swobodnego spadania, egzamin w powietrzu, trening wodny oraz test teoretyczny.

Awatar użytkownika
pączas
Cool gość
Cyfra: 170
Kontakt:

Post autor: pączas » pt 06 sie 2010, 09:28

[quote="Olga"]a ode mnie nic nie wzieli :)[/quot

Ponoć od 3 dni obowiązuje ta opłata.
Under wicked sky...

ODPOWIEDZ