Uznanie USPA B

Dyskusje dotyczące USPA, SIM, uprawnien, wydawania licencji USPA ITP., jak rowniez innych stowarzyszen, uznawania licencji itp.

Moderator: łosiu

Awatar użytkownika
Pawel P
Nielot
Reputacja: 5
Cyfra: 150
Licencja: USPA-B
Kontakt:

Uznanie USPA B

Post autor: Pawel P » wt 26 mar 2013, 15:23

Czy ktoś ostatnio robił uznanie.
Jak tak to proszę o info jakie dokumenty są potrzebne aby uznać licencję. Dzwoniłem do ULC ale informacje jakie uzyskałem są różne.
Gość mówi że wniosek 33, inna osoba w urzędzie mówi że 29. Trochę to wszystko niejasne i mało sprecyzowane :roll: . Ile i z jakim tytułem przelać za uznanie? I czy jest potrzebne potwierdzenie zgodności z orginałem licencji i badań czy też nie? Bo też jest różnie przedstawiana ta informacja. Ogólnie nikt dokładnie nie potrafi powiedzieć co jak i gdzie :?: .
Beznadzieja :-x

Awatar użytkownika
Ula Ursula
Maniak
Reputacja: 21
Cyfra: 1600
Licencja: D-031281
Kontakt:

Re: Uznanie USPA B

Post autor: Ula Ursula » wt 26 mar 2013, 19:48

Kompetentych informacji moze powinienes spodziewac sie uzyskac na strefie, gdzie chcesz skakac. W koncu jestes klientem strefy a nie ulc.
http://www.skokiwhiszpanii.pl
http://www.skydiveatmosfera.com/
Polska baza spadochronowa w Hiszpanii, AFF caly rok z 5000 m. Jump in the sun!

Awatar użytkownika
Pawel P
Nielot
Kontakt:

Post autor: Pawel P » wt 26 mar 2013, 20:06

Podejrzewam że i na strefie za dużo się też nie dowiem bo jak w ULC-u mają problemy z określeniem dokładnie co i jak to takie same info dostanie kierownik strefy.
Dzisiaj dostałem jeszcze jedną odpowiedź od pani z ULC że jak na razie nie ma szans na uznanie licencji USPA B ponieważ nie ma gotowego nowego rozporządzenia odnośnie uznawania licencji i nawet jeżeli złożę wniosek to i tak będzie on czekał aż nowe rozporządzenie ujrzy światło dzienne.
Tak więc szybciej chyba zrobię sobie ŚK niż uznanie i na pytanie kiedy będę mógł to zrobić na pewno otrzymam odpowiedź od kierownika strefy. ;-)

Awatar użytkownika
KB_2005
Reputacja: 0

Post autor: KB_2005 » pt 29 mar 2013, 13:03

Jestem świeżutko po złożeniu papierów o uznanie USPA B. :-) Pofatygowałem się osobiście – mam ULC bliziutko. A teraz do rzeczy. Ja osobiście złożyłem - „Wniosek o uznanie świadectwa kwalifikacji wydanego przez państwo trzecie” (33/LPL1), do tego poświadczone notarialnie kopie (ksero) uznawanej licencji, orzeczenia lekarskiego oraz dowód wniesienia opłaty (to ostatnie bez notariusza) ;-) . Opłatę w wysokości 104 zł (zdrożało od zeszłego roku) wnosimy przelewem na konto 31 1010 1010 0022 9322 3100 0000 Urząd Lotnictwa Cywilnego ul. Marcina Flisa 2 02-247 Warszawa w tytule przelewu „Jan Kowalski / Uznanie świadectwa kwalifikacji skoczka spadochronowego / Tab.1, część II, podczęść 2.2, pkt 9”
Gość przyjmujący papiery pochwalił, że jestem wyjątkowo dobrze przygotowany (ale czad :shock: ) i kazał czekać około tygodnia (odezwą się telefonicznie). Nic nie wspominał o żadnym braku nowego rozporządzenia (jeśli brak nowego to chyba obowiązuje stare ???) Oczywiście odbiór osobisty w ULC. Jak będę wiedział coś więcej dam znać.
Wesołego Alleluja

Awatar użytkownika
Ula Ursula
Maniak
Reputacja: 21
Cyfra: 1600
Licencja: D-031281
Kontakt:

Post autor: Ula Ursula » pt 29 mar 2013, 13:21

To pozytyw. Jak ja skladalam jakis czas temu, to owszem trzeba bylo osobiscie, ale przysylali poczta na podany adres. I przyslali.
http://www.skokiwhiszpanii.pl
http://www.skydiveatmosfera.com/
Polska baza spadochronowa w Hiszpanii, AFF caly rok z 5000 m. Jump in the sun!

Awatar użytkownika
Pawel P
Nielot
Kontakt:

Post autor: Pawel P » sob 30 mar 2013, 09:15

Dzięki za info. Wkońcu jakieś konkrety. Szkoda że z ULC nikt nie potrafi tak jasno przekazać informacji przez telefon.Też byłem zdziwiony że pani mówiła że dopóki nowe rozporządzenie nie wejdzie to nic z tego. A co ze starym? Ale o to już się nie zapytałem. Chyba ta informacja za bardzo mnie zszokowowała :lol: No to teraz można kompletować kserokopie i słać do ULC. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
KB_2005

Post autor: KB_2005 » pt 19 kwie 2013, 10:06

Właśnie odbyłem „miłą” :mrgreen: rozmowę z panią z ULC - i nie mam dobrych wiadomości.
Owszem, moje kwalifikacje są potwierdzone :-D , ale ponieważ brak nowego rozporządzenia nie mogą mi wydać uznania :shock: . Na pytanie kiedy to rozporządzenie będzie, nie uzyskałem odpowiedzi :-? . Jako świeżo upieczony skoczek uczeń chyba pozostaje uśmiechnąć się do jakiegoś instruktora i poprosić o nadzór :oops: .

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 467
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » sob 20 kwie 2013, 12:50

Może po prostu czas, aby zarządzający strefami zrzutu przestali srać po rajtach. Nie trzeba prosić ULC o uznanie, to są uprawnienia i tak jak są respektowane w innych krajach tak nic nie stoi na przeszkodzie aby były respektowane w Polsce.

Można po prostu przyjąć, że brak etyki zawodowej powoduje naciąganie klientów na dodatkową kasę, za opiekę, za zdawanie egzaminów na sk itp. Chyba nadal mają za dużo skoczków na swoich strefach
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Paweł D.
Cool gość
Cyfra: 135

Post autor: Paweł D. » pn 01 lip 2013, 15:35

Dokładnie. Temat stary jak świat ale nadal pokutuje.
Przecież o pieniądzach się nie dyskutuje - jak mawiają niektórzy.. ;)

A tak swoją drogą to zastanawiam się jakich dokumentów i uznań wymagają od skoczków zagranicznych organizatorzy przeróżnych imprez..np.takich jak ta:

http://www.fliteclub.pl/index.php?page=skoki&id=20

Skoczkowie z 30 krajów muszą ubiegać się o uznanie świadectwa? To pewnie i skok kontrolny muszą robić... :lol: :mrgreen:
Dress like shit. Fly like a God.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 467
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » czw 04 lip 2013, 08:28

Tylko na terenie RP dla polskich skoczków orzeł staje koroną w dupsku. To taka ochrona lokalnej biurokracji aby nie było za łatwo zdobyć gdzieś indziej uprawnień.
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
lena
Cool gość
Cyfra: 1200
Licencja: D, INS
Kontakt:

Post autor: lena » wt 09 lip 2013, 10:39

Paweł D. pisze:Dokładnie. Temat stary jak świat ale nadal pokutuje.
Przecież o pieniądzach się nie dyskutuje - jak mawiają niektórzy.. ;)

A tak swoją drogą to zastanawiam się jakich dokumentów i uznań wymagają od skoczków zagranicznych organizatorzy przeróżnych imprez..np.takich jak ta:

http://www.fliteclub.pl/index.php?page=skoki&id=20

Skoczkowie z 30 krajów muszą ubiegać się o uznanie świadectwa? To pewnie i skok kontrolny muszą robić... :lol: :mrgreen:
nie trzeba się zastanawiać, wystarczy poszukać informacji albo zapytać organizatorów.... :-?

Please bring along with you: current FAI or USPA skydiver license, current repack information in the PACK CARD, photo identification, signed logbook, all jumpsuits and/or weights you may require during the event, helmet and min. 1 audiable altimeter, rig with reserve in date , AAD is MANDATORY, use of Argus AAD is prohibited.

Polish citizens only: ŚK is mandatory for both camps. Please visit Polish version of this site to get more info, www.bigways.pl
z regulaminu dostępnego tutaj: http://www.bigways.eu/ebwc2012/particip ... egulations
Vector V303, Sensei 91, Optimum 106, Cypres 2
INS, Camera

Awatar użytkownika
Paweł D.
Cool gość
Cyfra: 135

Post autor: Paweł D. » pn 22 lip 2013, 10:20

"Polish citizens only: ŚK is mandatory for both camps. Please visit Polish version of this site to get more info, http://www.bigways.pl"

Droga Leno.. z tego wynika, że jeżeli skoczek 'zza granicy' posiada USPA to może skakać bez uznania, tak?
Natomiast obywatel Polski już musi mieć takowe choć również posiada licencję USPA - identyczną jak ta, którą legitymuje się skoczek zza granicy????

Próbuję ogarnąć tę sytuację...czy mogłabyś podać namiary na przepis to regulujący??
Pozdrawiam
Dress like shit. Fly like a God.

Awatar użytkownika
lena
Cool gość
Cyfra: 1200
Licencja: D, INS
Kontakt:

Post autor: lena » pn 22 lip 2013, 11:35

Vector V303, Sensei 91, Optimum 106, Cypres 2