Skok w tandemie osoby niepełnosprawnej

Pytania i odpowiedzi na tematy związane z teorią i praktyką skoków spadochronowych. Informacje o wykładach, doszkalaniu. Wrażenia własne i opinie o technikach spadochronowych dotyczących skoków, latania na czaszy, doboru sprzętu itp.
Awatar użytkownika
marson
Nielot
Reputacja: 0
Cyfra: 0
Kontakt:

Re: Skok w tandemie osoby niepełnosprawnej

Post autor: marson » wt 25 lip 2017, 23:02

Woytek pisze:
pn 24 lip 2017, 21:26
Pisałem wcześniej w prywatnej wiadomości, ale chyba nie doszła:
Jeśli masz ochotę, to znajdź na Facebooku profil: Kasia Śmiałek.
Dziękuję, na pewno poszukam a pytania oczywiście się pojawiają, dzięki serdeczne, za namiar, prywatna wiadomość nie dotarła, sprawdziłem teraz z ciekawości.

P.S trochę głupio się czuję, każdy taki doświadczony kilka tys. skoków, jakieś ksywy, język taki, że 80% nie rozumiem, tylko ja taki żółtodziób, że aż dziwne, że ktoś w ogóle znosi uprawianą przeze mnie lameriadę głupich pytań i problemów. Przepraszam wszystkich za taką niewiedzę spraw podstawowych.

Awatar użytkownika
łosiu
Administrator
Reputacja: 92
Cyfra: 38
Licencja: CPL(A)
Kontakt:

Post autor: łosiu » śr 26 lip 2017, 08:25

Nie przepraszaj tylko pytaj. Nie ma głupich pytań, a forum jest po to między innymi abyś mogł pytania zadać doświadczonym kolegom :)
pain is temporary... quitting lasts forever...
http://latasie.pl

Awatar użytkownika
marson
Nielot
Reputacja: 0
Cyfra: 0
Kontakt:

Post autor: marson » śr 26 lip 2017, 12:29

Powiedzcie jeszcze proszę jak to jest z tymi filmami ze skoków. Chodzi o to, że jak powiedziałem znajomym co planuję, to oczywiście część popukała się w czoło a część po pierwszym szoku stwierdziła, że chce film zobaczyć. No więc pytanie, czy jak taki film dostanę zakładając, że skok się odbędzie mogę go rozpowszechniać albo np. wrzucić na YT czy nadal jest on własnością strefy i nic mi nie wolno? W końcu nie lecę sam a z tandempilotem, który też zostanie uwieczniony na filmie.
Druga kwestia jest taka, że na teraz jestem zachwycony perspektywą skoku a co w momencie gdy przy wyskoku sparaliżuje i uznam, że jednak nie dam rady. Nie mam pojecia jak zareaguję na tej wysokosci i ziemią pode mną, czy zdażały się Wam (tandempilotom) takie sytuacje i co wtedy? Wraca się na ziemię czy jednak wypycha się pacjenta na zasadzie "coerp ciało jak żeś chciało"?

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 467
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » śr 26 lip 2017, 16:33

Wykupujesz usługę filmowania a materiał stanowi Twoją własność, choć nie jesteś autorem. Rozpowszechnianie tego filmu jest w interesie strefy na której skaczesz. Tak, możesz ;) tym bardziej, że Twój skok może być inspiracją dla innych ludzi.
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Woytek
Reputacja: 1
Cyfra: 11

Post autor: Woytek » czw 17 sie 2017, 21:54

Takie wydarzenie się odbędzie:

Turboboogie z Kasią Śmiałek

Siedzisz na wózku?
Chodzisz o kulach?
Nie widzisz?
Nie słyszysz?
Ale na pewno czujesz!
Chcesz poczuć coś nowego?
Przełamać bariery i przeżyć coś niezapomnianego?
Chcesz dowiedzieć się dlaczego ptaki śpiewają?

TO DO DZIEŁA !!!!!
Dzwońcie 511 556 326, piszcie zapisy@skyforce.pl, a na pewno Wam pomożemy ruszyć w podniebną przygodę.

Kaśka jest pomysłodawcą tego wydarzenia. Na koncie ma 13 skoków ze spadochronem. Nie chodzi od urodzenia, jeździ na super szybkim wózku elektrycznym. Skakała w różnych miejscach jak na przykład w Nowym Targu czy w Jastarni – najczęściej w Chrcynnie pod Warszawą z Bananem. Dwa razy wyskoczyła z naszego cudownego samolotu. Uwielbia go najbardziej, bo tam wyskakuje „na stojąco” :D. Skoki sprawiły, że nie chodzi a lata. Wkłada masę wysiłku fizycznego jak i psychicznego, by dostać się na lotnisko do nas. Jedzie sama pociągami a na miejscu pomagają jej przyjaciele z lotniska. Ma w sobie masę energii, fascynacji i miłości do spadochroniarstwa, dlatego drugi raz w życiu chce Was zmotywować do podniebnego szaleństwa!

Razem z Piotrem Hussem stworzyli zgrany tandem – przez skoki stali się przyjaciółmi, dzięki czemu za każdym skokiem Kaśka jest odważniejsza w działaniu mimo iż wciąż panikuje, jednak w pełni oddaje życie swoim tandem pilotom. A skakała z trzema w swojej karierze spadochronowej.

Jeśli chcesz spróbować a boisz się, lub masz jakiekolwiek wątpliwości, to zgłoś się do niej lub do nas a my pokażemy jak pięknie wyglądają chmury z góry.

Na strefie są doświadczeni skoczkowie, którzy sprawią, że weekend będzie niezapomniany.

Zapraszamy Was na cały weekend, zabierzcie swoje rodziny i przyjaciół – niech będą z Wami.

My ze swojej strony proponujemy:
uśmiech, ognisko, basen, nocleg (20zł), pełny rolbar, gastronomie i niezapomnianą dawkę emocji...

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się, oraz opis dokładnie swoich ograniczeń a my uczynimy wszystko, co w naszej mocy by zrealizować Wasze marzenia. Liczba miejsc jest ograniczona.

Tylko w tym terminie 19-20.08.2017 skoki dla Was w promocyjnej cenie.
Jeśli bardzo chcesz skoczyć a w tym terminie nie możesz do nas dotrzeć, to masz szansę do końca sezonu 😀

Koszt skoku to 600 zł z kamerą na ręce
Towarzystwo kamerzysty to dodatkowe 300 zł.

Widzimy się w górze......!!!!

ODPOWIEDZ