Helicopter Boogie 18-21 Sierpnia

Imprezy międzynarodowe, zagraniczne strefy zrzutu, wspólne wyjazdy. Tylko czyste informacje. Dyskusje w innych działach

Moderatorzy: łosiu, Gibu

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 467
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Helicopter Boogie 18-21 Sierpnia

Post autor: iwan » pt 05 sie 2016, 10:14

Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Robercik
Nielot
Reputacja: 3
Cyfra: 2

Re: Helicopter Boogie 18-21 Sierpnia

Post autor: Robercik » pt 13 sty 2017, 09:07

Iwan mam do ciebie takie pytanie . Dopiero będę zaczynać swą przygodę ze skokami ale tak z ciekawości chciałem się zapytać ile trzeba mieć skoków na koncie aby skoczyć ze śmigłowca i to tak z czystym sumieniem wiedząc że ma się już odpowiednie doświadczenie? I jak srednio cenią się ludzie za takie skoki? Chodzi mi o cenę takiego skoku.
Widać co tu napisałem ?

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » sob 14 sty 2017, 12:31

Odpowiem z przyjemnością o ile uszanujesz zasady tego forum i wstawisz swoje zdjęcie do avatara. Jak masz jakieś techniczne problemy to mogę pomóc.
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Robercik
Nielot

Post autor: Robercik » sob 14 sty 2017, 13:06

Jeśli chodzi o avatara to tak mam z nim problem . Zrobione zdjęcie jest zbyt duże tzn ma zbyt wielka wagę ze tak powiem. Kiepski ze mnie laik od informatyki. Mogę wrzucić swoje zdjęcie na pw jak da radę się jakoś zmniejszyć go czy coś. Gdybym miał dostęp do komputera lub laptopa to niemialbym z tym problemów ale na telefonie to cudów raczej nie zdzialam
Widać co tu napisałem ?

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » wt 17 sty 2017, 08:07

Otóż śmigłowce bywają różne. Duże i wygodne takie jak Mi8 albo Mi17 nadają się doskonale nawet do szkolenia podstawowego. Nie ma więc żadnych ograniczeń. Co do mniejszych, co do nazwijmy to przypadkowych - bo kolega ma to raczej proponowałbym wyrobić sobie już świadectwo kwalifikacji zanim się zorganizuje taki skok i mieć też bardziej doświadczonych kolegów ze sobą, najlepiej instruktora też, żeby pomógł to wszystko zorganizować.

Awatar użytkownika
Martinez
Świeżonka
Reputacja: 28
Cyfra: 0
Licencja: 007

Post autor: Martinez » wt 17 sty 2017, 20:25

Pozwalam sie wtracic w konwersacje, gdyz jest ciekawa. Iwan, pamietam ze skakales, opowiadales, nawet filmy widzialem. Jak to sie przedstawia cenowo i organizacyjnie. Pytam z ciekawosci. Bo tak, taki MI-8 to nie jest cesna co mozna sobie kupic na rynku i polatac. To kawal wojskowego sprzetu w rekach wojskowych, wiec trzeba podbijac i gadac z trepami. Jak to mniej wiecej wyglada. Wojsko chetne jest aby pozyczyc taki sprzet(wraz z pilotem) aby ludzie mogli sobie poskakac? Miales przyjemnosc skakac z mniejszych helikopterow(takich cywilnych,co mozna sobie kupic i polatac)?
Plan the jump, jump the plan!

Dyskoteki, dziewczyny i ogolnie takie takie ale w miare to skydiving mnie kreci!

Moj niewielki fanpage, zapraszam :)

Awatar użytkownika
Robercik
Nielot

Post autor: Robercik » wt 17 sty 2017, 21:17

Podpisuję się pod postem Martineza. Nie ma w sieci jakichś większych informacji o czymś takim. Tak samo jak o skokach z balonu czy na zupełnego hardkora ze sterowca których w europie jak się nie mylę jest tylko jedna sztuka
Widać co tu napisałem ?

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » śr 18 sty 2017, 13:24

Z trepami się już nic nie potańczy. Ale te śmigłowce używane są nadal na Słowacji, na Węgrzech i pewnie w innych krajach przez firmy transportowe. Na skokach mogą zarobić na swoje przeglądy. I tam trzeba pojechać ;)

Awatar użytkownika
Robercik
Nielot

Post autor: Robercik » śr 18 sty 2017, 18:18

Przeglądałem te opisy na Facebooku zwiazane ze skokami ze śmigłowców ale nie znalazłem jakichś konkretnych informacji co do przyszłych skoków. Istnieją pewnie jakieś forma internetowe ze Słowacji czy Czech ale bez znajomości ich języka to niewiele da się znaleźć. Sprawdzałem także ostatnio z ciekawości ile kosztuje wynajecie prywatnie śmigłowca i powiem że ceny naprawdę dają do myślenia. Godzina lotu jednym z tych że tak powiem mniejszych to koszt około 2000 zł. Może 3 pasażerów by się zmieściło. Tylko teraz tak ile czasu zajmie pilotów wznieść się na odpowiednią wysokość i powrót na ziemię. Bo 2000 zł za dwa skoki o ile się uda to racze się nie kalkuluje ( tak wiem 2000 zł przy trzech osobach to już kosztów 660 zł tak mniej wiecej) . No i przy ucznia aff jeszcze musi być jakiś doświadczony skoczek

Nie doczytałem także na tej stronie z wynajmem czy zgodzili by się na takie skoki z ich maszyny. No i do tego dochodzą takie rzeczy jak przylot mmaszyny i jej powrót do bazy. Niewiem czy to owzgledniaja w cenie
Widać co tu napisałem ?

Awatar użytkownika
yyoex
Cool gość
Reputacja: 104
Kontakt:

Post autor: yyoex » śr 18 sty 2017, 19:52

Terminarze stref sie pokazują na ich stronach w lutym/marcu, wiec warto sprawdzić przed rozpoczęciem sezonu.

Kiedyś ceny skoków ze śmigłowca były takie same, jak np. z Turboleta (albo darmowe na pokazach - Mi-17 nawet jak było tylko 4 osoby na 4,2 K- pamiętasz Iwan? :-) ) - skoki z szybowca za hol (15 zl), czasy takie pewnie minęły.

W zeszłym roku robili skoki ze śmigłowca chyba 4-osobowego w Cottbus za jakieś 60 €, i to z ok. 1000 m. Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale było drogo.
have a nice day
jörgen
Member of the "Beef", SRA 5425, SRA-GW 12, Muff # 5126

Awatar użytkownika
Robercik
Nielot

Post autor: Robercik » pn 23 sty 2017, 06:38

Skoki z szybowca za hol . Czyli po prostu przyłączaliście się do jakiejś ekipy szkołach ucznia szybowca ? Bo jakoś trudno mi siebie wyobrazić ze skacze cie z szybowca. Po za tym 15 zł za skok to jak za darmo tylko z jakiej wysokości
Widać co tu napisałem ?

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » śr 25 sty 2017, 08:40

W skokach z szybowca używa się dwuosobowych szybowców z dzieloną osłoną kabiny. Pilot jest z przodu. Na wysokości wyrzutu skoczek wychodzi z kabiny na skrzydło i z niego się zsuwa lub jeśli jest kamera to robi inne mniej bezpieczne rzeczy

Awatar użytkownika
Robercik
Nielot

Post autor: Robercik » śr 25 sty 2017, 09:16

Nie no na kamerę się jeszcze nie przygotowałem. To raczej by rozpraszalo mnie . Może kiedyś kiedyś za jakieś x skoków jak dobrze pójdzie. Narazie i tak do kwietnia sporo czasu do szkolenia także na ten moment jedynie dowiaduję się co i jak . No ale skok z szybowca brzmi ciekawie
Widać co tu napisałem ?

Awatar użytkownika
Martinez
Świeżonka
Reputacja: 28
Cyfra: 0
Licencja: 007

Post autor: Martinez » śr 25 sty 2017, 18:42

iwan pisze: kamera
Boje sie tego slowa gdy jest uzywane w kontekscie spadochroniarstwa.
Plan the jump, jump the plan!

Dyskoteki, dziewczyny i ogolnie takie takie ale w miare to skydiving mnie kreci!

Moj niewielki fanpage, zapraszam :)

Awatar użytkownika
Robercik
Nielot

Post autor: Robercik » śr 25 sty 2017, 20:10

Zauważyłem ze ludziska na forum a raczej znaczna część temat używania kamer przy skokach traktuje sceptycznie ( chyba przez to że wielu młodych ludzi także skoczków ma w dzisiejszych czasach dziwny syndrom nagrywania wszystkiego dookoła jak i siebie ). Ale to tylko tak na marginesie . Mały niepotrzebny offtopic
Widać co tu napisałem ?

ODPOWIEDZ