Helicopter Boogie 18-21 Sierpnia

Imprezy międzynarodowe, zagraniczne strefy zrzutu, wspólne wyjazdy. Tylko czyste informacje. Dyskusje w innych działach

Moderatorzy: łosiu, Gibu

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 467
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Re: Helicopter Boogie 18-21 Sierpnia

Post autor: iwan » śr 25 sty 2017, 21:13

Niestety takie podejście, o którym piszesz, dotyczące kamer jest obecne bardziej na tym forum niż w życiu. W życiu wszystko jest jak w kreskówkach, jak na filmach YT. Nic się stać nie może, jakoś to będzie a kamera nagra zajebisty materiał, którym będzie można zabłysnąć na fejsie ;) Do 200 skoków bez kamery, to jedna z prostych i powszechnie niezrozumiałych zasad
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Bartek_K
Nielot
Reputacja: 7
Cyfra: 123
Licencja: SK

Post autor: Bartek_K » ndz 29 sty 2017, 11:28

Dla mnie osobiscie dziwniejsze sa takie pytania jakie zadaje Robercik. Nie zrozum mnie zle, ale jak sam piszesz dopiero chcesz zaczac przygode ze skokami a juz pytasz o helikoptery balony szybowce. W USA z tego co znalazlem w necie mozna skakac z 10 tys m. Drogo ale mozna. Ale co z tego. Skup sie na poczatku, sam aff moze byc stresujacy. Przeczytaj ksiazke Iwana 'Co dalej po aff". Moze sie okazac ze zupelnie co innego bedzie cie krecic.

A co do kamer, wszystko jest dla ludzi tylko trzeba tego uzywac z glowa. Wiec troche smieszne mi sie wydaje pietnowanie 'kamer' tylko dlatego ze inni pietnuja. Jak z jazda autem, sa ludzie ktorzy jezdza jak debile i ich niczego nie nauczysz, sa ludzie ktorzy potrafia wykorzystac mozliwosci auta i robia to tak zeby miec z tego frajde i nikomu sie krzywda nie stala.

Awatar użytkownika
Robercik
Nielot
Reputacja: 3
Cyfra: 2

Post autor: Robercik » ndz 29 sty 2017, 14:05

Bartku nie wiem czemu dziwią cię moje pytania . Mam jeszcze 3 miesiące do kursu ( o ile pogoda w polsce pozwoli go zrealizować ) więc poprostu pytam o niektóre informacje których po prostu niewiem . Nie napisałem ze skocze ze śmigłowca na 100 % jak tylko będę miał odpowiednie doświadczenie. Ale od tego chyba jest to forum żeby pytać lub uzyskiwać pewne informacje których po prostu nie można znaleźć w internecie. Teraz w wolnym czasie czytam poradniki spadochroniarstwa czy jakoś tak i utknąłem w punkcie z wzorami matematycznym i fizycznymi . Obliczenia jak skoczek przyśpiesza i ile wynosi przeciążenie w momencie otworzenia spadochronu . Nie wiem czy jest to potrzebne do zakończenia kursu aff ale po prostu w wolnym czasie wolę o tym poczytać. Na pewno nie zaszkodzi a dowiem się czegoś nowego
Widać co tu napisałem ?

Awatar użytkownika
Bartek_K
Nielot

Post autor: Bartek_K » ndz 29 sty 2017, 17:05

Dobrze, chodzi mi o to ze jezeli nie spisz na kasie to sa to sprawy do ogarniecia za pare lat. To troche tak jakbys rozpoczynal kurs jazdy samochodem, nigdy wczesniej bys nie jezdzil a juz bys zaczal sie zastanawiac i pytac jak jezdzic w rajdach. Moim zdaniem to naprawde niepotrzebne. Zarzucisz sobie glowe glupotami a kurs aff naprawde moze byc lekko stresujacy. :) Ja nawet bym radzil Tobie zebys oddaj jeden skok w ramach AFF i po tym skoku zdecydowal czy naprawde chcesz to robic. Bo oczywiscie jest taka mozliwosc. Jezeli zaplacisz za pelny pakiet a okaze sie ze nie bardzo to Cie kreci i nie da sie kasy odzyskac to albo stracisz kase albo na sile bedziesz musial wyskakac pakiet. Mi moj instruktor z ktorym latam w tunelu non stop powtarza 'Luz Bartek, wiecej luzu i bedzie dzialac'. Wiec nie mysl o tak dalekiej przyszlosci.

Awatar użytkownika
Robercik
Nielot
Reputacja: 3
Cyfra: 2

Post autor: Robercik » ndz 29 sty 2017, 19:08

Rozumiem o co ci chodzi . Kurs jest na pierwszym miejscu a skoki z nieco innych maszyn to na chwilę obecną są jedynie bujaniem w obłokach. A zapytałem z czystej ciekawości. Po dwóch tandemach mam teraz kurs w głowie i głód informacji i doświadczeń związanych z kolejnymi skokami. Dla doswiadczonego skoczka lub nawet ucznia skoczka pewnie wyglądam jak napaleniec który jeszcze szkoły nie skończył a już chce być na równi z najlepszymi.
Widać co tu napisałem ?

Awatar użytkownika
Bartek_K
Nielot

Post autor: Bartek_K » ndz 29 sty 2017, 19:55

Wygladasz pewnie jak my wszyscy przed pierwszym skokiem :D

ODPOWIEDZ