Jakie tunele znacie godne polecenia?

Informacje dotyczące tuneli aerodynamicznych. Imprezy, ceny szkoleń, opinie o instruktorach

Moderator: łosiu

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 467
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Jakie tunele znacie godne polecenia?

Post autor: iwan » sob 26 lip 2014, 09:36

Tunele robią się coraz bardziej popularne. Jeśli ktoś chciałby pobawić się takim tunelu, dobrze aby miał jakiś sprawdzony namiar. Jeśli macie jakieś doświadczenia i chcielibyście polecić tunel lub instruktora, lub jeśli macie złe doświadczenia - podzielcie się z innymi.
Aby łatwiej było szukać, zaczynajcie od nazwy tunelu, lokalizacji i dopiero coś o instruktorach. Mam nadzieję, że wątek okaże się przydatny dla forumowiczów i 'odpłacalny' dla dobrych tuneli i instruktorów.
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Jarzyn
Cool gość
Reputacja: 46
Cyfra: 1300
Licencja: D

Re: Jakie tunele znacie godne polecenia?

Post autor: Jarzyn » sob 26 lip 2014, 14:28

Tunele zwlaszcza te ktore powstaly w ostatnich latach jak grzyby po deszczu maja podobne paremetry wiec jest to tylko kwestia ceny i lokalizacji, za to wg mnie wazniejsza sprawa jest instruktor ktory bedzie cie uczyl. To od jego doswiadczenia i umiejetnosci przekazywania wiedzy tak naprwde zalezy tunelowy "progress". Mialem okazje latac z calkiem spora liczba instruktorow i jest kilku gosci ktorych naprawde moge polecic

Rob Jones
Jason Russel
Kai Kai Buchholz
Micah Couch
Brad Cole

To wg mnie najlepsi jesli chodzi o uczenie , dodatkowo na ich korzysc przemawia fakt ze wszyscy sa bardzo doswiadczonymi skoczkami

Awatar użytkownika
Habibi
Cool gość
Reputacja: 11
Cyfra: 58

Post autor: Habibi » sob 26 lip 2014, 18:33

Flyspot Warszawa :-)
Bardzo fajny tunel. Latałem przedwczoraj z Carlosem (instruktor z Fliteclub) i polecam zarówno tunel jak i instruktora ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 467
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » sob 26 lip 2014, 20:04

Jarzyn, piszesz o tunelu w Dubaju?
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Jarzyn
Cool gość
Reputacja: 46
Cyfra: 1300

Post autor: Jarzyn » ndz 27 lip 2014, 09:38

Nie koniecznie campy ktore organizuja sa na calym swiecie np. Jason byl na poczatku sierpnia w Warszawie i chyba przylatuje jeszcze raz we wrześniu, oczywiscie najłatwiej jest ich zastac w dxb zwlaszcza zimą ale przy cenie jaka ma inflight dubai za godzine to malo ekonomiczne w europie zdecydowanie taniej.

Awatar użytkownika
mbx
Reputacja: 0
Cyfra: 52
Licencja: B - PAI
Kontakt:

Post autor: mbx » śr 13 sie 2014, 18:09

Ja miałem przyjemność latania w Bottrop i w Airkix w Manchesterze. Oba są porównywalne wielkościowo. Wszędzie przemili ludzie zamiłowani w tym co robią. W Airkix latałem z Gordonem Hudgkinsonem, który obecnie jest jednym z instruktorów we Flyspot - polecam, fantastyczny instruktor, zwłaszcza dla początkujących, ale nie tylko. Mam nadzieję polatać z nim wkrótce w Warszawie.
Co do cen, porównywalne, chociaż będąc razem z Campem to ceny mają się nijako do oferty 'dla klientów indywidualnych'.
Wydaje mi się że Warszawa jest ciut droższa, ale potwierdze to jak sprawdze na własnym portfelu.

Awatar użytkownika
eLTi
Reputacja: 1
Cyfra: 400
Licencja: C

Post autor: eLTi » pt 03 lip 2015, 13:22

Tunel na statku wycieczkowym s\v "Quantum of the Seas " (http://www.royalcaribbean.com/findacrui ... hipCode=QN)

Nie korzystalem, ale moze ktos sie zdecyduje :-)

http://www.skydivemag.com/article/20130 ... ruise-ship

Awatar użytkownika
Skyradek
Nielot
Reputacja: 36
Cyfra: 600
Licencja: C
Kontakt:

Post autor: Skyradek » sob 04 lip 2015, 00:29

Zapraszam do aplikacji tunnelfind na iphony gdzie znajdziecie najbliższy tunel ;)
Zapraszam serdecznie do odwiedzenia mojej strony internetowej skyradek.com na której możecie zobaczyć jak latać

Awatar użytkownika
łosiu
Administrator
Reputacja: 92
Cyfra: 38
Licencja: CPL(A)
Kontakt:

Post autor: łosiu » sob 04 lip 2015, 14:34

pain is temporary... quitting lasts forever...
http://latasie.pl

Awatar użytkownika
mathrick
Cool gość
Reputacja: 84
Cyfra: 130
Licencja: DFU C

Post autor: mathrick » sob 25 lip 2015, 06:25

Ja latałem we FlySpot z Wojtkiem Kowalczukiem, bardzo nam się dobrze pracowało. Najwięcej mam wylatane w Copenhagen Air Experience, który też ma fajną kadrę (z którą często się widujemy na strefach duńskich), z tym że sam tunel jest 10ft z otwartym obiegiem, więc jest ciasno a w zimie piździ okrutnie.

Awatar użytkownika
Bartek_
Nielot
Reputacja: 11
Licencja: F.A.I. C, ŚK C
Kontakt:

Post autor: Bartek_ » sob 25 lip 2015, 12:11

Jeżeli ktoś chce troche wiecej wylatać polecam Flystation w St. Petersburgu. Dobre ceny (chyba najniższe w europie ze względu na kurs rubla). Tunel bliźniaczy z Flyspot.

Awatar użytkownika
Muppet
Cool gość
Reputacja: 250
Cyfra: 1200

Post autor: Muppet » czw 30 lip 2015, 19:20

dla bywalców USA - polecam tunel w Nashua (New Hampshire) koło Bostonu - bardzo przyjaźni właściciele, dobre parametry tunelu i można tam często spotkać Joe Wintersa, który przede wszystkim jest spadochroniarzem a dopiero potem świetnym coach-em tunelowym. W kwestii tuneli europejskich, np. Tatralandia - jeżdżą tam polscy instruktorzy ze swoimi studentami, np. Tomek Wojciechowski, który jest sympatycznym i konkretnym człowiekiem i potrafi uczyć - bo pamiętajmy, że bycie przechujem NIE jest równoznaczne z umiejętnościami przekazywania tego przechujstwa :-). Na tunelu w Lesznie można spotkać Krzyśka "Wiśnię" Wiśniewskiego - który ma spory dar przekazywania wiedzy i spędzania 10h w tunelu non stop z uśmiechem na ustach - bywa tam ze swoimi studentami więc można się też umowić z nim i podłączyć do grupy.

comandos82

Post autor: comandos82 » wt 06 paź 2015, 11:53

....Witam, wszyscy piszą o super tunelach wyczynowych, wybudowanych od podstaw za kilkanaście czy kilkadziesiąt milionów złotych, gdzie nieraz barierą dla początkującego skoczka jest właśnie cena za latanie i szkolenie. Ja sam chętnie bym z takiego skorzystał, ale właśnie cena...jest głównym czynnikiem, który zmusza do szukania tańszych rozwiązań, aczkolwiek dobrego instruktora i tunelu. Myślę, że skoro podajecie strony czy linki do takich ośrodków, to ja zaproponuję taką alternatywę dla młodych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę w sporcie spadochronowym, fajny ośrodek, położony w dobrym miejscu, który nie ma zbyt wygórowanego cennika, a jego instruktorzy w bezpieczny sposób pomogą zdobyć wiedzę i kształtowanie sylwetki w powietrzu za dużo mniejsze pieniądze.....:-) polecam tunel Maxfly w m. Prądki k/ Bydgoszczy, mimo swojej wagi i bardzo długiej przerwy udało mi się polatać, więc i Wam, zwłaszcza młodym, początkującym adeptom spadochroniarstwa polecam....co prawda nie można tam budować RW-4, ale już RW-2 i solo jak najbardziej...zresztą sami zobaczcie na załączonym filmie...https://www.youtube.com/watch?v=AFET6QB ... e=youtu.be Blue sky Wojtek

Awatar użytkownika
łosiu
Administrator
Reputacja: 92
Cyfra: 38
Licencja: CPL(A)
Kontakt:

Post autor: łosiu » wt 06 paź 2015, 12:34

ehhh MaxFly, żeby zniżać się do takiego poziomu aby tylko zareklamować swój tunel....
żenada...
pain is temporary... quitting lasts forever...
http://latasie.pl

Awatar użytkownika
yyoex
Cool gość
Reputacja: 104
Kontakt:

Post autor: yyoex » wt 06 paź 2015, 12:57

comandos82 pisze: Ja sam chętnie bym z takiego skorzystał, ale właśnie cena...jest głównym czynnikiem, który zmusza do szukania tańszych rozwiązań, aczkolwiek dobrego instruktora i tunelu. Myślę, że skoro podajecie strony czy linki do takich ośrodków, to ja zaproponuję taką alternatywę dla młodych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę w sporcie spadochronowym, fajny ośrodek, położony w dobrym miejscu, który nie ma zbyt wygórowanego cennika, ...
Hurricane Academy 30 minut za 225 euro
tunel Maxfly 30 minut za 1200 zl (ok. 283 euro)
have a nice day
jörgen
Member of the "Beef", SRA 5425, SRA-GW 12, Muff # 5126

ODPOWIEDZ