Odpowiedzialny tandempilot-trudne początki.

Gdzie można skoczyć, opinie o instruktorach, ceny, informacje

Moderator: łosiu

Awatar użytkownika
cumel
Cool gość
Reputacja: 42
Cyfra: 2009
Licencja: E

Odpowiedzialny tandempilot-trudne początki.

Post autor: cumel » pt 07 lis 2014, 15:47

:shock: Chciałbym w tym miejscu uspokoić pewnego instruktora tandemowego, że jeszcze nie jestem w posiadaniu filmu przedstawiającego jego wyczyn z czasów gdy w Polsce nie było tandemów, ale przecież Polak potrafi i dla chcącego nic trudnego, chcieć to znaczy móc. Film przedstawia radosnego dzieciaka ubranego w uprząż spadochronową i przywiązanego sznurkami do tegoż instruktora. Hardcorowy skok się udał i instruktor radośnie skacze sobie dalej już z fabrycznym atestowanym tandemem. Wiem, że początki są trudne i pieprzona bieda popycha człowieka do dziwnych posunięć ale widać brak dutków odbiera rozum skutecznie.
Pracuję nad pozyskaniem tego filmu i chętnie się podzielę nim (filmem) z wszystkimi. Niestety Bartek zginął pod Częstochową i sprawa się trochę pogmatwała ale został jeszcze jego brat. Może uda mi się załatwić to po linii wojskowej, wszak moi bracia są jeszcze z nim w wojsku. Może odpowiednim rozkazem :?:
Myślenie nie boli. Przyjemnej lektury.
Lepiej skakać niż się leczyć!!!

Awatar użytkownika
Muppet
Cool gość
Reputacja: 250
Cyfra: 1200
Licencja: D

Re: Odpowiedzialny tandempilot-trudne początki.

Post autor: Muppet » śr 26 lis 2014, 20:26

Trochę ten Twój post dziwnie zabrzmiał - straszysz czy obiecujesz ? Z Twojego posta wynika, że w trakcie opisywanej sytuacji nie było w Polsce systemów tandemowych i ktoś sobie "samopas" zmontował zestaw pilot-pasażer w uprzęży związanej "sznurkiem" - mam nadzieję, że nie od snopowiązałki. Tylko, że nie rozumiem tego, co piszesz:"Wiem, że początki są trudne i pieprzona bieda popycha człowieka do dziwnych posunięć ale widać brak dutków odbiera rozum skutecznie" - czyli o co chodzi ? Koleś był tzw. prekursorem - nie było tandemów (odpowiednie spadochron+uprząż pasażera) a mimo to próbował (pytanie, kim był dla niego radosny dzieciak) - nota bene patrz na post Iwana apropos gościa skaczącego kiedyś z namiotem na plecach z wieży Eiffla - czy sprzęt tandemowy był -ale drogi (do dzisiaj tani nie jest) i gostek postanowił wykonać skok na domorosłym sprzęcie ??? Nie czepiam się jako tandempilot ale bardzo lakonicznie zabrzmiał Twój post a jeśli miał być adresowany do jednej, konkretnej osoby - to pisz na priv do tej osoby bo takie niedomówienia robią 'dziwną robotę". Do tego mieszasz inne wydarzenie, które nasz świat spadochronowy wprowadziło w stadium zadumy... cóż, może po prostu napisz o co Ci chodzi lub zamilknij na wieki :-)

Awatar użytkownika
cumel
Cool gość

Post autor: cumel » czw 27 lis 2014, 12:59

Bardzo dobrze myślisz. Sprzęt tandemowy był, ale drogi. Radosny dzieciak nie był jego synem, więc przypuszczam że uszczęśliwił dziecko kogoś z rodziny lub znajomych. A mój post jest odpowiedzią na sygnał Iwana gdzie szukać dobrego tandem-pilota. Nie będę robił prywatnych wycieczek, bo Iwan zastrzegł aby nazwisk nie używać choć mnie korci podać jego nazwisko. Mojego posta można potraktować jako sygnał dla przyszłych pasażerów aby nie oddawali beztrosko swojego życia w ręce nieodpowiedzialnego tandemisty. Skok w tandemie to bardzo fajna zabawa dla kogoś kto zapragnął otrzymać pokaźną dawkę adrenaliny. Miodzio. Tylko świadomie należy wybrać odpowiednią osobę, a nie oszołoma który "zrobi ci kuku i radź sobie sam".

Awatar użytkownika
Muppet
Cool gość

Post autor: Muppet » czw 27 lis 2014, 19:50

Ok, teraz rozumiem :-) a swoją drogą, próbuję dopasować taki numer do któregoś z TP, których znam ale do żadnego mi nie pasuje :-) ale w końcu nie znam wszystkich TP w tym kraju :-) ale z ciekawości, możesz podesłać na priv - oczywiście tylko do mojej prywatnej wiadomości.

Awatar użytkownika
Famas
Cool gość
Reputacja: 73
Cyfra: 82

Post autor: Famas » pn 23 lis 2015, 14:57

Wybierz strefę spadochronową na której chcesz sprawić radość mężowi i tam wszystkiego się dowiesz.
Na tym forum jest sporo tandem pilotów godnych polecenia.
Quis ut Deus.

Awatar użytkownika
Muppet
Cool gość

Post autor: Muppet » pn 23 lis 2015, 20:04

KarolinaN pisze:Jeżeli pan, panie Cumel nie poda nazwiska, to jak osoby, które mają ochotę na skok tandemowy mają wybrać odpowiednią osobę? Dla kogoś z zewnątrz jest to szalenie trudne, jeśli nie niewykonalne. Piszę to, ponieważ chcę sprawić prezent mężowi i właśnie pojawiło się w mojej głowie pytanie: skąd mam wiedzieć, że osoba, z którą będzie skakał jest odpowiednia.
Proszę nie przejmować się postem Cumela, sprawa była dość zawiła i nijak się ma do dzisiejszych realiów świata spadochronowego. Ktoś, kto chce skoczyć nie musi weryfikować tego, czy tandem pilot jest odpowiedni - bo taką weryfikację z mocy Prawa i wewnętrznych regulaminów - przeprowadzają strefy zrzutu, czyli sprawdzają ważność uprawnień, ważność ubezpieczeń, ważność badań lekarskich itp... zatem proszę się nie obawiać, że trafi Pani na "kierowcę bez prawa jazdy" :-)

Awatar użytkownika
Muppet
Cool gość

Post autor: Muppet » pn 23 lis 2015, 20:17

W ogólnym skrócie - jest to firma, działająca na terenie jakiegoś lotniska, która prowadzi działalność spadochronową, dysponuje samolotem przystosowanym do wyrzutu skoczków. Zazwyczaj firma taka jest prowadzona przez instruktorów spadochronowych, którzy prowadzą szkołę spadochronową na podstawie uprawnień i certyfikatów wydanych przez ULC. czyli reasumując - jest to miejsce, gdzie można wykonać skok spadochronowy w tandemie, zapisać się na kurs spadochronowy itp... Dlaczego nazywa się Strefą? Od Drop Zone - jak te miejsca nazywają w kolebce spadochroniarstwa światowego :-)

Awatar użytkownika
cumel
Cool gość

Post autor: cumel » czw 26 lis 2015, 16:04

Nie paranoja a zdrowy rozsądek podpowiada żeby skok w tandemie był wspaniałym przeżyciem i wielką niezapomnianą radością uwiecznioną filmem i zdjęciami które będzie się oglądać w miękkim fotelu ze szklanką winka w dłoni i uśmiechem na ustach. Famas i Muppet mają rację, więc tylko pozostaje mi potwierdzić ich słowa. Osobiście polecam skok na wiosnę bo jest o wiele przyjemniej i przy bezchmurnym niebie widoki zapadają głęboko w pamięć. Proszę pamiętać że gdy na ziemi pot z czoła spływa i atmosfera skoku jest podniosła to na 4000m jest od 0-5+. Niech zimno nie odbiera przyjemności ze skoku! Tylko renomowane strefy zrzutu działające od lat dają gwarancję przyjemnego skoku. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 467
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » sob 28 lis 2015, 18:36

Uważam, że lęki mogą być uzasadnione. Etyka zawodowa upada. Tandemami handluje się jak chińskimi skarpetami. Uprawnienia tandempilota można zdobyć przy spięciu dupy nawet w drugim sezonie. A więc tak Karolina, może być różnie. Statystycznie Twój mąż jest bezpieczny.
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

ODPOWIEDZ